Menu Zamknij

5 sposobów na przyspieszenie przeprowadzki w Warszawie

5 sposobów na przyspieszenie przeprowadzki w Warszawie

Zmiana miejsca zamieszkania oznacza przewiezienie całego swojego dobytku. Nie brzmi to jak proste zadanie, ale istnieje kilka sposobów na to, by je ułatwić… i przyspieszyć.

Dobry termin podstawą sukcesu

Czas przeprowadzki w Warszawie z pewnością się wydłuży, jeśli wcześniej nie zaplanujesz, kiedy miałaby się ona odbyć. Optymistyczne, ale za to nierozsądne byłoby wybranie na to tylko jednego dnia – zawsze mogą się zdarzyć przykre niespodzianki, które sprawią, że transport potrwa o wiele dłużej, niż zakładałeś. Sprawdź zawczasu przewidywania co do pogody i weź pod uwagę porę dnia. Owszem, lepiej zacząć wcześnie, ale nie w porach, gdy są godziny szczytu, a w związku z tym także korki.

Generalne porządki przed przeprowadzką

Kolejnym sposobem na przyspieszenie przeprowadzki jest zmniejszenie liczby przedmiotów, które chce się zabrać. To idealna okazja, by przeprowadzić małą inwentaryzację – wybierz to, co chcesz wyrzucić, a to, co wolisz zatrzymać, zapakuj do pudeł. Oznacza to mniej pudeł, mniej problemu z pakowaniem, dźwiganiem i transportem, a skutkiem tego – także oszczędność czasu. Jak wybrać przedmioty, które na pewno nie są warte zabrania? Przede wszystkim określ, jak często ich używasz. Jeśli któreś z nich nabyłeś z myślą o częstym używaniu, a ostatecznie przez rok tylko zalegały w kącie – z pewnością możesz z nich zrezygnować. Podobnie postąp w przypadku ubrań. To wszystko możesz sprzedać lub oddać.

Zdaj się na profesjonalistów – firma przeprowadzkowa w Warszawie

Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej to dodatkowe koszty, ale jednocześnie oszczędność – czasu, stresu i zmartwień. Profesjonaliści zaplanują przeprowadzkę tak, aby wszystko bezpiecznie spakować, opisać odpowiednio kartony i je przetransportować. W dodatku przeniosą wszystko za jednym razem, podczas gdy ty musiałbyś nawet kilkanaście razy przewozić niewielkie załadunku samochodem.

Bylejakość – zdecydowanie nie przy pakowaniu do przeprowadzki

Na początku sporządź listę przedmiotów, które zabierzesz ze sobą. Po zapełnieniu każdego kartonu opisz, co się w nim znajduje, zwłaszcza oznaczając te, w których znajdują się przedmioty kruche, delikatne czy wartościowe – to z nimi będzie trzeba się obchodzić szczególnie ostrożnie. Tego typu należy odpowiednio zabezpieczyć. Sposobów na to jest wiele – możesz wykorzystać stare gazety, reklamówki czy nawet ręczniki kuchenne. Jednak o wiele bezpieczniej byłoby zaopatrzyć się w przeznaczone do tego wypełniacze – folię bąbelkową czy taką typu stretch.

Co z większymi gabarytami?

Koniecznie weź pod uwagę to, które meble będą wymagały rozkręcenia. Podejmij się tego zadania na końcu, kiedy pozostałe elementy wyposażenia będą już spakowane. Najtaniej byłoby podjąć się tego samemu, ale znów – jest to czasochłonne. Najpewniej będziesz potrzebował pomocy innych osób – które też mogą mieć problem z terminem – a demontaż ciężkich szaf czy regałów wcale nie jest prosty. Dlatego warto umówić z firmą przeprowadzkową lub taką, które oferuje usługi pakowania, na wyręczenie Cię przy tej czynności. Możesz wykupić także możliwość ponownego montażu już w nowym mieszkaniu lub domu.

Przeprowadzenie się do nowego miejsca wcale nie jest proste. Mimo że istnieje wiele sposobów na to, by ułatwić sobie ten proces, najskuteczniejszym pozostaje jeden – zatrudnienie profesjonalistów.