Menu Zamknij

Zwierzę a przeprowadzka w Warszawie – porady

Niewątpliwie zwierzęta domowe stanowią idealnych towarzyszy, którzy umilają nasz czas. Jednak, jak odpowiednio przygotować przeprowadzkę, aby ograniczyć stres naszego pupila? Zapoznaj się z poniższymi poradami i dowiedz się, co należy zrobić, żeby pomóc swojemu czworonożnemu przyjacielowi w tym pełnym napięcia czasie.

Zapoznaj zwierzę z nowym terenem

Warto pamiętać, że czas przeprowadzki może okazać się trudnym wyzwaniem nie tylko dla nas, ale także dla naszych pupilów. Dlatego dobrym pomysłem okaże się wstępne oswojenie zwierzaka z okolicą nowego lokum. Jeśli tylko masz taką możliwość, zabierz swojego czworonoga na spacer dookoła przyszłego mieszkania lub nawet do środka jeszcze przed finalną przeprowadzką. Odnalezienie rutyny polegającej na stopniowej zmianie otoczenia, pozwoli przyzwyczaić się Twojemu towarzyszowi do zmiany. Uzyska on okazję do zapoznania się z nowymi zapachami oraz zostawienia swoich własnych śladów.

Poświęć trochę czasu swojemu pupilowi

Wyjątkowo istotną kwestią, której nie należy pomijać podczas organizacji przeprowadzki ze zwierzęciem, jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości wspólnego czasu. Czynności, takie jak organizacja transportu, czy pakowanie mogą okazać się przytłaczające, jednak nie powinny wpływać na zaburzenie relacji z pupilem. W przeciwnym razie może on poczuć się odtrącony. Na taką reakcję szczególnie podatne są zwierzęta pochodzące ze schronisk, które mają za sobą trudne doświadczenia. Dlatego nie zapominaj i spędzaj, jak najwięcej czasu ze swoim towarzyszem.

Karmienie zwierzaka a przeprowadzka w Warszawie

W dniu przeprowadzki należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach, które pomogą uczynić wspólną podróż o wiele bardziej komfortową. Przede wszystkim, kiedy nadejdzie data transportu, nie należy karmić swoje pupila wielką porcją jedzenia. Staraj się także unikać podawania mu wtedy nowej, nieprzetestowanej dotychczas karmy. Stres związany z przejazdem w nowe miejsce, szczególnie jeśli w grę wchodzi duża odległość, może być wyjątkowo silny. Dlatego warto zadbać o to, aby  uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych ze zwróceniem posiłku przez Twojego pupila.

Spacer przed przeprowadzką w Warszawie

Kolejną istotną kwestią, która pozwoli zadbać o komfort przeprowadzki, jest zadbanie o podstawowe potrzeby zwierzaka. Jeśli planujesz przeprowadzkę wczesnym rankiem, nie zapomnij o optymalnej długości spaceru swojego pupila przed wyjazdem. Jest to szczególnie ważne, aby Twój towarzysz mógł czuć się komfortowo podczas pokonywania trasy do nowego lokum. Co więcej, możesz także pobawić się trochę ze swoim zwierzakiem, zanim ruszycie do przyszłego mieszkania. W ten sposób nieco go zmęczysz, dzięki czemu będzie spokojniejszy w pojeździe.

Uspokojenie pupila na czas podróży

Ważnym elementem przeprowadzki w towarzystwie Twojego pupila, jest zadbanie o jego spokój w trakcie podróży. Jeśli nie jest to przeciwskazane, możesz podać swojemu zwierzakowi leki uspokajające, które pomogą mu lepiej poradzić sobie w nowej sytuacji. Spróbuj także pomyśleć nad tym, co lubi Twój pupil i co na pewno sprawi mu przyjemność. Możesz chociażby zabrać do wnętrza samochodu jego ulubioną rzecz, dzięki której poczuje się nieco pewniej i swobodniej.