Menu Zamknij

Targówek – co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Targówek - co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Rozważasz przeprowadzkę do stolicy i szukasz odpowiedniej dzielnicy? Bez względu na to, czy rozpoczynasz nową pracę, idziesz na studia lub potrzebujesz zmiany otoczenia, warto wziąć pod uwagę warszawski Targówek. Zapoznaj się dokładniej z tą okolicą i dowiedz się, czym przyciąga swoich mieszkańców.

Koszty mieszkaniowe

Ogromną zaletą warszawskiego Targówka są z pewnością stosunkowo niskie koszty mieszkań. Dzięki temu dzielnica ta przyciąga różnorodną społeczność, której zależy na dogodnych cenach lokum. Dlatego Targówek stanowi świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz rezygnować z mieszkania w stolicy, ale jednocześnie zależy Ci na tym, aby koszt utrzymania nie był zbyt wysoki. Pozwoli to na proste korzystanie z wszystkich przywilejów, jakie oferuje Warszawa bez konieczności przeznaczania wysokich opłat za lokal.

Lokum dla każdego w Warszawie

Dzielnica, jaką jest Targówek cieszy się ogromną popularnością wśród osób niemal w każdym wieku oraz o różnorodnych potrzebach. Dlatego z pewnością znajdziesz tutaj szeroki wybór opcji mieszkaniowych. Możesz postawić chociażby na wynajem taniego lokum w bloku, co szczególnie sprawdzi się dla grupy studentów i nie tylko. Jednak Targówek z uwagi na swoje ulokowanie w pewnej odległości od centrum miasta oferuje także rozciągające się sąsiedztwa domów jednorodzinnych dla osób z dziećmi.

Dojazd do centrum Warszawy

Targówek oferuje wyjątkowo prosty dojazd do centrum. Mimo stosunkowo dużego ruchu na ulicach, dotrzesz do pracy lub szkoły maksymalnie w przeciągu pół godziny. Jest to oczywiście również zależne od wybranego środka transportu oraz konkretnego ulokowania Twojego mieszkania. Dzielnica Targówek gwarantuje rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, a w szczególności autobusów. Dodatkowo możesz korzystać także z tramwajów oraz linii metra.

Tereny zielone

Szczególnie istotną cechą dzielnicy Targówek jest z pewnością ogromna liczba terenów zielonych. Dzięki rozciągającym się dookoła parkom, uzyskasz doskonałe miejsce na długie spacery o każdej porze roku. Sprawia to, że Targówek stanowi idealny wybór dla wszystkich, którym zależy na przestrzeni do wypoczynku. Rozległe parki oraz inne tereny zielone to miejsca pełne spokoju, w których możesz spędzić czas wolny na czytaniu książki lub ulubionych ćwiczeniach rekreacyjnych.

Bezpieczna i spokojna okolica

Nieco większa odległość od centrum Warszawy sprawia, że Targówek stanowi przykład wyjątkowo spokojnej dzielnicy. Z pewnością nie doświadczysz tutaj zgiełku Śródmieścia, co pozwoli na skuteczny wypoczynek. Dodatkowo Targówek to bezpieczna dzielnica, dzięki czemu świetnie nadaje się również dla rodzin z dziećmi. Dlatego jeśli marzysz o tym, aby móc mieszkać w miejscu, które zaoferuje okazję do odpoczynku i wyciszenia w dogodnej chwili, ta dzielnica może okazać się idealna dla Ciebie.

Kultura i rozrywka

Targówek to nie tylko obszerne parki i inne tereny zielone, ale także przestrzeń różnorodnych atrakcji. Znajdziesz tutaj lokale restauracyjne prowadzone z pasją i pełne zaskakujących potraw. Co więcej, Targówek oferuje także dostęp do dóbr kultury. W wolnym czasie możesz np. odwiedzić Teatr Rampa.