Menu Zamknij

Żoliborz – co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Żoliborz - co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Planujesz przeprowadzkę do Warszawy i stoisz przed wyborem dzielnicy do zamieszkania? A może decyzja już zapadła i padło na Żoliborz? Przeprowadzka w te rejony wymaga odpowiedniego rozeznania i przygotowania się. Poznaj lepiej dzielnicę stolicy z lewobrzeżnej części stolicy.

Żoliborz – przeprowadzka niemalże dla każdego?

Choć Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy (powierzchnia wynosi 8,47 km2), to niewątpliwie teren ten warto wziąć pod uwagę w planach przeprowadzkowych. To obszar zabytkowy i słynący ze swojego niepowtarzalnego klimatu. Zainteresowanie wzbudza on często wśród artystów, którzy decydowali się na kupno domów bądź pracowni położonych w willach. Tworzeniu i wypoczynkowi sprzyjają na Żoliborzu tereny zielone, na brak których nie mogą narzekać okoliczni mieszkańcy. Lubisz spokój i ciszę? Przeprowadzka do tej dzielnicy wydaje się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Czujesz się przekonany, ale martwi Cię wizja problemów z dojazdem do pracy mającej siedzibę w innej dzielnicy? Dobre połączenie komunikacyjne pozwoli Ci z łatwością dostać się do centrum stolicy, jak i innych regionów.

Warszawski Żoliborz – co oferuje osobom aktywnym?

Zamieszkujący dzielnicę Żoliborz mają wiele przestrzeni do spacerów i wypoczynku. To właśnie tutaj znajduje się chociażby najstarszy park Warszawy – Kaskada, ale i słynny Park Żeromskiego czy też Kępa Potocka. Bieganie, jazda rowerem, a może spacer z psem? Żoliborz ułatwia i zachęca do wszelkiej aktywności tego typu. Nie tylko kompleksy zielone powodują, że dzielnica ta zdobywa serca wielu. Nie da się przejść obojętnie także obok plaży w samym jej centrum, która na pewno przypadnie do gustu miłośnikom kąpieli i wygrzewania się na słońcu.

Przeprowadzka do Żoliborza – co jeszcze Cię czeka?

Żoliborz to warszawska dzielnica pełna zabytków i miejsc z tradycją. Na pewno spodoba się osobom zainteresowanym historycznymi obiektami „z duszą”. Będąc na Żoliborzu, trzeba koniecznie odwiedzić Plac Wilsona – piękną stację metra docenianą nawet przez zagranicznych turystów. Miłośnicy sztuki powinni z kolei pojawić się w Teatrze Komedii, a Forty i Pomniki (m.in., księdza Jerzego Popiełuszki czy żołnierzy „Żywiciela”) na pewno zostaną docenione przez znawców historii. Przeprowadzka do Żoliborza pozwoli Ci też lepiej poznać zabytkowe Kościoły czy znany cmentarz – Powązki.

Żoliborz słynie także z rozwiniętej bazy gastronomicznej, co na pewno ucieszy smakoszy i zwolenników spotkań towarzyskich poza domem.

Przeprowadzka Żoliborz – zorganizuj ją z nami

Jeśli decyzja o przeprowadzce została już podjęta, polecamy zorganizować ją z pomocą doświadczonej i profesjonalnej firmy przewozowej, takiej jak Express Przeprowadzki. Świadczymy usługi na terenie Warszawy i okolic, zabezpieczając i przewożąc Twoje mienie. Transport mebli, roślin, a może antyków? Sprostamy wszelkim tym zadaniom. Zapraszamy do kontaktu.