Menu Zamknij

Przeprowadzka z mieszkania w Warszawie do domu – czy warto?

Przeprowadzka z mieszkania w Warszawie do domu - czy warto?

Wynajem lub kupno domu to z pewnością poważna decyzja. Tym bardziej, jeśli wcześniej mieszkaliśmy w o wiele mniejszym metrażu. Dlatego należy przeanalizować wszystkie korzyści i wady płynącego z takiego rozwiązania, przed podjęciem ostatecznego kroku. W tym celu zapoznaj się z artykułem, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Własny dom w Warszawie – dla kogo się sprawdzi?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czy własny dom faktycznie jest adekwatnym dla nas rozwiązaniem. Najliczniejszą grupą docelową, która decyduje się na zamieszkanie w większym metrażu są oczywiście rodziny z dziećmi. Dzięki przeprowadzce do domu zyskują oni o wiele więcej przestrzeni. W ten sposób łatwiej jest pomieścić dobytek każdego z członków rodziny. Ogromną zaletą takiej decyzji jest również bliskość sąsiadów z dziećmi, dzięki czemu wszyscy zyskują towarzystwo. Jednak, jeśli nie planujesz zakładania rodziny, ale Twoim marzeniem od zawsze było zamieszkanie w wielkim domu, nadal możesz poszukać czegoś tylko dla siebie.

Z czym wiąże się przeprowadzka do większego metrażu w Warszawie?

Oczywiste zalety w postaci uzyskania większej przestrzeni do pracy oraz odpoczynku, to nie wszystko z czym wiąże się przeprowadzka do dużego domu. Większy metraż może kusić wizją zorganizowania specjalnej przestrzeni dla każdej z ulubionych czynności. Dodatkowa ilość miejsca świetnie sprawdzi się również do łatwego rozlokowania dobytku całej rodziny, bez konieczności nadmiernego kombinowania. Jednak z drugiej strony utrzymanie dużego domu w czystości może okazać się dość problematyczne. Przeznaczenie części czasu wolnego na sprzątanie będzie nieuniknione. Co więcej, duży metraż jest równoznaczny ze sporymi kosztami utrzymania.

Utrudniona komunikacja z centrum miasta

Warto zwrócić swoją uwagę na fakt, że domy jednorodzinne w większych miastach, jak np. Warszawa znajdują się głównie na obrzeżach. Sprawia to, że dotarcie do Centrum może okazać się nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji z pewnością sprawdzi się własny samochód. Jednak wtedy należy pamiętać o wcześniejszym wyjściu z domu, aby uniknąć korków i potencjalnego spóźnienia. Na etapie wybieranie lokalizacji nowego miejsca zamieszkania, koniecznie sprawdź, czy oferuje ono łatwą dostępność środków komunikacji miejskiej. Dłuższa odległość od centrum miasta może mieć także zalety. Najważniejszą z nich jest uzyskanie większego spokoju spowodowanego brakiem odczuwania ciągłego zgiełku miasta.

Ogród – miejsce do odpoczynku

Przeprowadzka z mieszkania do domu w Warszawie najczęściej wiąże się z otrzymaniem własnej zielonej przestrzeni. Posiadanie ogrodu to idealna okazja do niezakłóconego odpoczynku na świeżym powietrzu. Dodatkowo można w nim sadzić ulubione rośliny, a nawet grządki z owocami i warzywami. Należy jednak pamiętać, że zielone tereny wymagają należytej opieki. Dlatego praca w ogrodzie może okazać się nieco czasochłonna. Natomiast finalny efekt wyglądu zadbanej działki przy domu prawdopodobnie zauroczy Cię swoją świeżością i wszechobecnym spokojem.