Menu Zamknij

Przeprowadzka latem – czy warto?

Przeprowadzka latem - czy warto?

Przeprowadzka to złożony proces, który powinien być porządnie przemyślany. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy wpływu na moment zmiany miejsca zamieszkania. Jeśli jednak mamy możliwość wyboru, warto zastanowić, czy lato nie będzie najlepszym okresem na przeprowadzkę. Dlaczego? Oto kilka przykładów.

Przeprowadzka ze sprzętami AGD

Zmiana miejsca zamieszkania z artykułami gospodarstwa domowego jest dość trudna. Po pierwsze trzeba poczekać do ostatniego momentu, aby je rozmontować. W przypadku urządzeń elektrycznych najwięcej uwagi należy poświęcić lodówce. Musimy ją rozmrozić i wysuszyć, aby woda nie uszkodziła innych przedmiotów. Jeśli transportujemy sprzęty AGD w zimie, musimy pamiętać, że maszyny tego typu nie lubią zbyt gwałtownych zmian temperatur. Po wniesieniu kuchenki, pralki czy lodówki do docelowego miejsca należy odczekać co najmniej 8 godzin, by je podłączyć do prądu. W tym czasie sprzęty przyzwyczają się do nowej temperatury. Takiego problemu nie ma w okresie letnim, gdy nie ma aż tak dużych różnic między temperaturami wewnątrz budynków, a na zewnątrz.

Przenoszenie pudeł

Pakowanie przedmiotów do kartonów to tylko jeden z etapów przeprowadzki. Sporo czasu zajmuje przeniesienie ich do samochodu transportującego i wniesienie do nowego miejsca zamieszkania. W okresie jesienno-zimowym pogoda nie rozpieszcza. Zdarzają się silne wiatry i mocne opady deszczu. Dlatego lepiej zdecydować się na zmianę lokum w okresie letnim, kiedy jest większa szansa, że pogoda będzie słoneczna. W takiej sytuacji o wiele łatwiej przenieść wszystkie pudła bez obawy, że się poniszczy je deszczowa woda.

Lepsze samopoczucie podczas słonecznych dni

Dla wielu osób przeprowadzki to bardzo stresujące wydarzenie, do którego ciężko się zabrać. Pochmurna i deszczowa pogoda często wzmaga złe samopoczucie, dlatego czasem trudno zabrać się do pakowania rzeczy. W takiej sytuacji lepiej pracuje się w słoneczne i letnie dni, kiedy mamy o wiele więcej energii. Kwestia psychologiczna czasem może wydawać się mało ważna, jednak ostatecznie widać rezultaty. W okresie letnim mamy więcej energii i chętniej podejmujemy nowe wyzwania.

Poszukiwanie firmy transportowej w Warszawie

Okres letni to czas urlopów. W związku z tym, że sporo osób wyjeżdża, może okazać się, że znalezienie formy transportowej będzie łatwiejsze. A w wielu przypadkach bez pomocy profesjonalistów trudno się przeprowadzić. Dlatego warto sprawdzić, jakie terminy mają ekipy przeprowadzkowe. W związku z tym, że Warszawa jest największym miastem w Polsce, trudno znaleźć odpowiedni termin, zwłaszcza gdy mamy mało czasu.

Przeprowadzka z dziećmi

Przeprowadzka z dziećmi chodzącymi do szkoły może być trudna dla nastolatków, zwłaszcza gdy zmieniają szkołę. Pojawienie się w nowej klasie w środku roku szkolnego może być jeszcze trudniejsze. Dlatego lepiej, by dziecko miało czas na poznanie nowego miejsca, kolegów i koleżanek. Wakacje do idealny czas na to, by poukładać wszystkie kwestie w placówkach edukacyjnych tak, by dziecko mogło ze spokojem rozpocząć nowy rok szkolny.