Menu Zamknij

Materiały niezbędne do przeprowadzki w Warszawie – lista

Materiały niezbędne do przeprowadzki w Warszawie - lista

Przeprowadzka w Warszawie to złożony proces, który powinien być dokładnie przygotowany. Spontaniczne działania mogą w tym wypadku nie zdać egzaminu. Przed rozpoczęciem warto zaopatrzyć się w wiele przedmiotów, które znacznie ułatwią cały proces pakowania.

W co spakować przedmioty podczas przeprowadzki w Warszawie?

Pakowanie ubrań, książek czy wyposażenia kuchni musi przebiegać szybko i sprawnie. Poszczególne przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć do przeprowadzki. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w różnej wielkości pudła. Kartony to najlepszy sposób na przetransportowanie wszystkich rzeczy bez większych uszkodzeń.

Skąd wziąć pudła do przeprowadzki?

Zgromadzenie kartonów tylko z pozoru może wydawać się łatwe. W trakcie pakowania może okazać się, że pudeł cały czas brakuje. Skąd zatem wziąć potrzebne elementy? Warto zapytać znajomych, czy nie mają zbędnych kartonów. Najlepszym źródłem opakowań są sklepy. Najwięcej pudeł znajduje się w sklepach spożywczych, gdzie regularnie przywożone są nowe dostawy produktów. Warto zatem zapytać w osiedlowych delikatesach, czy w danym momencie nie znajdą się zbędne pudła.

Jeśli potrzebne nam bardzo mocne kartony, możemy kupić je przez internet. Obecnie na stronach internetowych dostępne są specjalne wzmocnione pudła przeznaczone właśnie do pakowania przed przeprowadzaką. Warto zamówić kilka kartonów, zwłaszcza gdy mamy do przetransportowania delikatne przedmioty.

Czym zabezpieczać szkoło lub sprzęty RTV i AGD podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka w Warszawie często wiąże się z przewozem delikatnych i drogich sprzętów RTV i AGD. Przed zapakowaniem auta należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w specjalną folię bąbelkową, którą owiniemy delikatne elementy. Taki materiał idealnie sprawdzi się np. do owinięcia monitora komputerowego bądź ekranu telewizora. Folię można kupić praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Inną opcją zabezpieczania przedmiotów w pudłach jest wykorzystanie starych pogiętych gazet, dlatego pozbierajmy je z różnych miejsc.

Narzędzia do demontażu

W niektórych przypadkach potrzebne okażą się także narzędzia umożliwiające demontaż mebli. Jeśli przeprowadzamy się do nowego mieszkania z łóżkiem, biurkiem czy regałami na książki, to lepiej je wcześniej rozłożyć na mniejsze części. W takim wypadku przydadzą się różne śrubokręty lub inne urządzenia. Oczywiście nie musimy ich od razu kupować. Wystarczy, że popytamy znajomych, czy nie posiadają odpowiednich sprzętów.

Taśma klejąca

Nie możemy także zapomnieć o kolejnym ważnym elemencie, jakim jest taśma klejąca. Nie chodzi jednak o taką cienką wersję dostępną w każdym sklepie papierniczym. Do podklejania ciężkich kartonów lub zabezpieczania folią delikatnych części mebli przydaje się gruba taśma, jaką znajdziemy w sklepach budowlanych. Taką taśmą podkleimy pudła, lub zabezpieczymy folię bąbelkową. Dlatego stanowi ona jeden z niezbędnych elementów przy każdej przeprowadzce.

Wszystkie powyższe przedmioty znacznie ułatwiają pakowanie dobytku do przeprowadzki. Na pewno pomogą zabezpieczyć przedmioty tak, by dojechały na nowe miejsce bez szwanku.