Menu Zamknij

Transport materaca podczas przeprowadzki – porady

Transport materaca podczas przeprowadzki – porady

Przeprowadzając się, należy przewieźć nie tylko ubrania oraz sprzęty AGD. Trzeba także rozłożyć meble i przetransportować je do nowego lokum. Jeśli posiadamy łóżko, to do spraw istotnych dochodzi kwestia przewozu materaca. Co zrobić, aby ten element przewieźć tak, by nie zniszczyć delikatnej struktury?

Samodzielny przewóz materaca

Materac do niezaprzeczalnie jedna z ważniejszych rzeczy, jaką posiadamy, chociaż najczęściej w ogóle nie myślimy w ten sposób. To właśnie ten element zapewnia nam zdrowy sen. Jak zatem go przewieźć? Przede wszystkim należy dopasować rodzaj transportu do typu materaca: piankowego lub sprężynowego. Niezależnie od rodzaju należy pamiętać o jednej podstawowej kwestii: żadnego z tych materaców nie można zginać podczas transportu do nowego miejsca zamieszkania.

Owinięcie materacy

Każdy materac przed przewiezieniem musi zostać dokładnie owinięty. Najlepiej użyć do tego folii malarskiej lub bąbelkowej. Całość można dodatkowo zabezpieczyć specjalną taśmą do paczek, zwracając przy tym szczególną uwagę na brzegi.

Jak przetransportować materac?

Większość osób myśli, że materac można przyczepić do bagażnika na dachu. Niestety nie jest to dobry sposób. Przedmiot ten powinien jechać wewnątrz auta. I tutaj pojawia się problem. Praktycznie żaden materac nie zmieści się do bagażnika zwykłej osobówki, chyba, że zostanie złożony. A taki sposób powinniśmy od razu wyeliminować. Jeśli zatem chcemy przewieźć materac swoim samochodem, warto upewnić się, czy mamy odpowiednią ilość miejsca. Oczywiście można popytać znajomych, czy mają większy pojazd, jednak z reguły nie pozostaje nic innego, jak wynająć firmę przeprowadzkową.

Transport materaca z firmą przeprowadzkową

Firmy transportowe dysponują wieloma autami, dzięki czemu są w stanie przewieźć nawet największy materac. Oczywiście tak samo jak przy samodzielnym transporcie, także w tym przypadku trzeba zabezpieczyć materac wspomnianymi wyżej foliami. W trakcie transportu może bowiem dojść do uszkodzenia lub zabrudzenia wierzchniej warstwy, a właśnie tego chcemy uniknąć.

Pracownicy takich firm z reguły doskonale wiedzą, jak układać poszczególne przedmioty w przyczepie. Warto jednak zwrócić uwagę, jak ulokowano materac. Przede wszystkim nie może leżeć na samym spodzie. Lepiej nie stawiać na nim ciężkich pudeł, które odkształcają wewnętrzne elementy, przez co materac nie będzie już wygodny. Dlatego najlepiej materac oprzeć o wewnętrzne ścianki auta.

Pakowanie materaca w torby próżniowe

Nowoczesne rozwiązania znacznie ułatwiają transport przedmiotów. W trakcie przeprowadzki i przewożenia materaca można użyć specjalnych toreb próżniowych, które znacznie zmniejszają jego wysokość. W ten sposób materac zmieści się nawet do mniejszej ciężarówki. Być może uda się dzięki temu przewieźć wszystko w trakcie jednego kursu. Pamiętajmy przy tym, że po dostarczeniu dobytku pod nowy adres, skompresowany materac musi odzyskać swój kształt. Dlatego połóżmy go na łóżku i poczekajmy kilka godzin. Stosując się do tych zasad, będziemy mieli pewność, że nasz materac nadal będzie wygodny.