Menu Zamknij

Auto do przeprowadzki w Warszawie – jakie wybrać?

Auto do przeprowadzki w Warszawie - jakie wybrać?

Przeprowadzka z całym dobytkiem w Warszawie wymaga odpowiedniego transportu. Większość z nasz nie posiada specjalnego auta dostawczego, które pomieści kartony, meble czy duży sprzęt gabarytowy. Dlatego firmy przeprowadzkowe dysponują pojazdami różnego typu. Który samochód wybrać do przeprowadzki?

Najważniejsza jest pojemność samochodu

Wybór samochodu, który sprawnie przewiezie dobytek ze starego mieszkania do nowego może wydawać się trudny. W takiej sytuacji warto porozmawiać z pracownikami form transportowych, którzy mają doświadczenie w tej kwestii i mogą doradzić. Wszystko bowiem zależy od tego, ile rzeczy chcemy przewieźć. Dlatego wynajętej ekipie przeprowadzkowej w Warszawie należy podać wszystkie dane, takie jak: szacowana liczba pudeł, ich rozmiary. Nie każdy przeprowadza się z meblami czy urządzeniami, jeśli jednak tak jest w Twoim przypadku, to musisz przekazać tę informację. Pamiętaj, że im większe auto, tym sprawniejszy będzie etap transportu. Dopłata za większy samochód może okazać się tańsza niż dwa kursy.

Różne rodzaje samochodów – przeprowadzka w Warszawie

Najcześciej firmy transportowe dysponują tak zwaną bagażówką. Jest to najmniejszy samochód, czyli taki mały dostawczak. Ten typ auta pozwoli na transport sporej liczby pudeł, kilku mebli oraz sprzęty AGD. Jeśli jednak przeprowadzasz się z dużą ilością rzeczy, to warto dopytać o większy pojazd. Firmy transportowe mogą zaoferować także wielkie dostawczaki.

Przeprowadzka biura w Warszawie a auto

Zupełnie inaczej wygląda kwestia przeprowadzki biura. Tutaj potrzebne są sprzęty do zadań specjalnych. W firmach sprzętów jest bardzo dużo. Dodatkowo trzeba porządnie zabezpieczyć wszystkie komputery tak, by nie doznały żadnego uszczerbku podczas jazdy. Oprócz tego w aucie muszą się zmieścić dokumenty oraz inne elementy wyposażenia firmy. W takim wypadku warto dowiedzieć się, jakim największym samochodem dysponuje firma transportowa. Przy przeprowadzce biur najczęściej zamawia się kilka samochodów, co pozwoli przewieźć wszystko w miarę szybko.

Auto z aktualnym przejazdem technicznym

Poszukując idealnej firmy przeprowadzkowej, która dysponuje samochodami, możemy poprosić o pokazanie aktualnego stanu technicznego pojazdu. Pozwoli to sprawdzić, czy po drodze nie wydarzy się nieprzyjemny wypadek. Oczywiście każde auto może się zepsuć w dowolnej chwili, jednak prawdopodobieństwo przy przy zadbanym i regularnie konserwowanym samochodzie jest znacznie mniejsze. A przecież nikt nie chce, aby cały dobytek utkną na środku trasy do nowego miejsca zamieszkania.

Warto zadawać pytania o transporcie w Warszawie

Przeprowadzka to dość stresujące przedsięwzięcie, dlatego warto zadawać pracownikom firmy transportowej pytania. W ten sposób uda się rozwiać wszystkie wątpliwości. Pamiętajmy, że w przypadku przedmiotów większych gabarytów (np. pianino) należy zamówić specjalny pojazd. Dlatego przekazanie dokładnych informacji firmie przeprowadzkowej jest bardzo istotne. Pozwoli im to ocenić, jaki pojazd będzie najlepszą opcją w danej sytuacji. W ten sposób uda się zorganizować przeprowadzkę tak, by nie sprawiała wielu problemów.