Menu Zamknij

Profesjonalna firma przeprowadzkowa w Warszawie – co ją wyróżnia?

Profesjonalna firma przeprowadzkowa w Warszawie – co ją wyróżnia?

Wydawać by się mogła, że wynajęcie firmy przeprowadzkowej w Warszawie to żadem problem. I oczywiście duża liczba przedsiębiorstw sprawia, że jest w czym wybierać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak zastanowić się, co tak naprawdę wyróżnia dobrą firmę transportową i jakie czynniki powinny wpłynąć na Twój wybór.

Przeprowadzka w Warszawie – sprawdź opinie o firmie w Internecie

Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy, a także opinii. Jeśli zatem szukasz dobrej firmy przeprowadzkowej, sprawdź, jakie doświadczenia miały inne osoby. Pozytywne i negatywne komentarze znajdziesz na różnych forach oraz w mediach społecznościowych. Profesjonalna firma przeprowadzkowa tak dba o swoich klientów, aby tych złych opinii było jak najmniej. Możesz także zapytać znajomych lub przyjaciół czy znają dobrą firmę, która szybko i sprawnie przewiezie rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Tak zwana poczta pantoflowa zawsze działa.

Sprawdź, czy można łatwo skontaktować się z firmą transportową?

Napisałeś maila, dzwoniłeś kilka razy i nic? Odpowiedzi nadal nie ma i nikt nie oddzwonił, chociaż nagrałeś wiadomość na sekretarkę? W takim wypadku lepiej poszukać innego zespołu do przeprowadzki. Brak kontaktu z przedsiębiorstwem nie wróży nic dobrego. A jeżeli w dniu przeprowadzki fachowcy się nie zjawią? Jeżeli zatem czujesz, że nie jesteś traktowany poważnie, lepiej załatwić wszystko z inną instytucją.

Zweryfikuj zakres usług przeprowadzkowych oraz cennik

Warto wybrać firmę, która świadczy kompleksowe usługi przeprowadzkowe. Można zatem zamówić rozkręcanie mebli, dowóz kartonów, pomoc w pakowaniu przedmiotów, przenoszenie pudeł do auta, transport oraz wniesienie ich do nowego mieszkania. W ten sposób nie musisz zajmować się wszystkimi rzeczami. Jedna firma załatwi za Ciebie wszystko. Oczywiście istotne są też ceny konkretnych usług. Dlatego warto porównać koszty poszczególnych usług na stronach kilku firm.

Zapytaj, czy jest możliwość podpisania umowy

Brak możliwości podpisania umowy to najważniejszy sygnał, jaki powinien wpłynąć na Twoją decyzję o rezygnacji z usług konkretnej firmy. Jest to niezwykle ważny dokument, który zapewni Ci bezpieczeństwo i pozwoli ubiegać się o odszkodowanie w przypadku zniszczonego mienia. Obecnie prawie każde przedsiębiorstwo spisuje umowę, w której określone są zadania obu stron, terminy wykonania usług, ich zakres oraz koszt.

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia przeprowadzki – inny ważny element

Niektóre firmy nawiązują współpracę z ubezpieczycielami. W ten sposób możesz za dodatkową opłatą wykupić dodatkową polisę uprawniającą się do uzyskania odszkodowania np. w wyniku zniszczenia dobytku podczas transportu. To jak najbardziej powinno Cię przekonać, że dana organizacja dba nie tylko o własne interesy, lecz także o poczucie bezpieczeństwa klientów. Takie podejście do sprawy jest bardzo profesjonalne.

Pamiętaj także, żeby poświęcić trochę czasu na poszukiwanie dobrej firmy przeprowadzkowej w Warszawie. Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie. Przeprowadzka jest sporym przedsięwzięciem, a firma transportowa ma Ci je ułatwić. Dlatego dokładnie weryfikuj wszystkie dane.