Menu Zamknij

Białołęka vs. Praga – gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Białołęka vs. Praga – gdzie przeprowadzić się w Warszawie?

Przeprowadzka do Warszawy to spore wyzwanie. Jest to największe miasto na mapie Polski. Obecnie na terenie stolicy funkcjonuje 18 dzielnic. Wśród nich znajdują się Praga oraz Białołęka. Którą z nich wybrać?

Praga – rzut beretem do Centrum

Praga to dzielnica zlokalizowana po prawej stronie Wisły. Dzieli się na Pragę Południe i Pragę Północ. Przez lata wokół tej części stolicy narosło sporo mitów. Dziś Praga staje się coraz bardziej popularna.
Przede wszystkim jest to miejsce idealne dla osób, które chcą mieszkać blisko Centrum. Jeśli udało się znaleźć mieszkanie w okolicy Mostu Poniatowskiego, to od Dworca Centralnego dzieli nas około 15 minut podróży tramwajem. Lokalizacja ta spodoba się także ludziom ceniącym tereny zielone. Zaraz obok Stadionu Narodowego znajduje się piękny Park Skaryszewski – jeden z największych i najpiękniejszych w Warszawie. Jest to miejsce stworzone do spacerów lub wycieczek rowerowych.

Praga charakteryzuje się także dużą różnorodnością zabudowy. Znajdziemy tutaj zarówno stare budynki, jak i nowe bloki z nowoczesnym wyposażeniem. Niestety przekłada się to na ceny mieszkań, które do małych nie należą. Warto zwrócić uwagę na ofertę kulturalną tego miejsca. Otwiera się tutaj coraz więcej galerii, a piękne Centrum Praskie Koneser przyciąga mieszkańców stolicy różnymi ciekawymi wydarzeniami (na przykład w trakcie wakacji można tam obejrzeć przedstawienia podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych). Świetnie poczują się tutaj także miłośnicy nocnego życia. Na Pradze Północ, na ulicy Ząbkowskiej, znajduje się dużo knajpek i restauracji z przepysznym jedzeniem i kraftowymi piwami.

Białołęka – nowoczesne budownictwo

Białołęka to jedna z większych dzielnic Warszawy (druga pod względem powierzchni), niestety znacznie oddalona od ścisłego Centrum. Dlatego dobrze poczują się tutaj osoby, którym nie przeszkadzają dłuższe podróże komunikacją miejską lub posiadają własny samochód. Bardzo często tę część stolicy nazywa się dzielnicą młodych. Może na to wpływać fakt, iż miejsce to pełne jest nowoczesnego budownictwa. Ceny mieszkań nie są aż tak wygórowane, dlatego coraz więcej trzydziestolatków może sobie pozwolić na zakup swoich czterech kątów.

A jak wygląda kwestia transportu miejskiego? Niestety sieć komunikacyjna nie jest tutaj dość dobrze rozbudowana. Nie ma stacji metra, co znacznie utrudnia podróżowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na sporą powierzchnię terenów zielonych. Jest to zatem idealne miejsce dla rodzin z malutkimi dziećmi lub osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Cała okolica rozwija się dość intensywnie i chociaż powstają nowe obiekty użyteczności publicznej, to mieszkańcy podkreślają, że jeszcze wiele jest do zrobienia. Na terenie dzielnicy znajduje się sporo restauracji lub knajpek, jednak jeśli szukasz czegoś wyjątkowego na naprawdę wysokim poziomie, lepiej udaj się do innych części Warszawy. Nie oznacza to jednak, że na Białołęce nic się nie dzieje. Ośrodki kultury oferują rozbudowaną ofertę wydarzeń. Część z nich odbywa się w pięknym parku Picassa.