Menu Zamknij

Przeprowadzka w Warszawie – z firmą czy na własną rękę?

Przeprowadzka w Warszawie - z firmą czy na własną rękę?

Przeprowadzka w Warszawie to spore wyzwanie. Jeśli już znaleźliśmy idealne mieszkanie w dogodnym dla nas miejscu, to czeka nas kolejny trudny proces, a mianowicie pakowanie i transport rzeczy. I tutaj warto się zastanowić, co będzie dla nas lepsze: samodzielna przeprowadzka czy zamówienie firmy transportowej.

Wynajem transportu do przeprwadzki

Nie każdy z nas ma do dyspozycji samochód. Nawet jeśli posiadamy małe auto, trudno będzie spakować się do niego i przewieźć rzeczy za jednym razem. Można oczywiście poprosić znajomych o pomoc, jednak wtedy jesteśmy zależni od tego ich grafiku i dostępności. Dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem auta z przyczepą lub mniejszego samochodu dostawczego. W przypadku, gdy przeprowadzamy się jedynie z kilkoma pudłami, nie będzie to konieczne. Jeżeli przewozimy także większe meble, to bez pomocy profesjonalistów się nie odbędzie

Firmy przeprowadzkowe to nie tylko przewóz rzeczy

Firmy przeprowadzkowe świadczą obecnie bardzo szeroki zakres usług. Właściwie większość cięższych rzeczy zrobią za nas. Dotyczy to między innymi rozkręcenia mebli oraz załadowania ich w odpowiedni sposób do auta. Jeśli nie mamy wystarczającej liczby kartonów, to wystarczy zamówić je w wynajętej firmie. Są to mocne kartony przystosowane do zadań specjalnych. Wykwalifikowani pracownicy pomogą także przenieść pudła do samochodu, a później do nowego mieszkania. Jeśli zatem nie chcemy robić tego samodzielnie, to wynajem firmy przeprowadzkowej działającej na terenie Warszawy jest idealnym rozwiązaniem.

Przeprowadzka w Warszawie z firmą – czy faktycznie jest drożej?

Jedną z ważniejszych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę przy wynajmie firmy przeprowadzkowej, jest cena. Większość osób myśli, że przeprowadzka w Warszawie z firmą to bardzo duży wydatek. Czy rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że obecnie na rynku działa bardzo dużo profesjonalnych firm tego typu. W związku z tym ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne.

Załóżmy, że samodzielnie przewozimy cały dobytek autem osobowym. Oznacza to, że prawdopodobnie trzeba będzie zrobić kilka, a może nawet kilkanaście, kursów. Podliczając sumę, jaka zapłacimy za benzynę, okazuje się, że jest to kwota zbliżona do sumy, jaką zapłacimy firmie przeprowadzkowej. A duże auto dostawcze, jakie zamówimy, pozwoli przewieźć rzeczy nawet za jednym razem. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale czas i własne nerwy.

Zabezpieczenie pudeł – dodatkowe ubezpieczenie

Doświadczenie w pakowaniu pudeł może okazać się bardzo ważne. Jeśli samodzielnie poukładamy kartony w aucie, może okazać się później, że niestety część rzeczy uległa zniszczeniu. Nie każdy dobrze ułoży pudła w aucie. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Dodatkowo korzystając z usług firmy przeprowadzkowej, możemy wykupić ubezpieczenie. Dzięki temu mamy pewność, że nawet w przypadku zniszczeń i strat odzyskamy część pieniędzy i nie będziemy stratni.

Wynajem firmy przeprowadzkowej bardzo ułatwi cały stresujący proces zmiany miejsca zamieszkania.