Menu Zamknij

Warszawa Śródmieście – wady i zalety przeprowadzki

Warszawa Śródmieście

Planujesz przeprowadzkę do Warszawy, ale nie wiesz, jaką okolicę wybrać? Coraz więcej osób zastanawia się, czy Śródmieście to dobra opcja. Dla jednych to idealne miejsce do tego, aby kupić bądź wynająć mieszkanie. Inni preferują spokojniejsze dzielnice na obrzeżach stolicy. Warto także zastanowić się, jak zorganizować tanią przeprowadzkę w Warszawie.

Plus przeprowadzki – dobra komunikacja

Jedną z największych zalet Śródmieścia Warszawy są dobre połączenia praktycznie z każdą inną dzielnicą miasta. Mieszkańcy centrum mogą korzystać z różnych form środków komunikacji publicznej. Dostępne są metro, autobusy oraz tramwaje. Dodatkowo nie ma żadnego problemu z dojazdem do Dworca Centralnego. To wszystko znacznie wpływa na komfort życia w Śródmieściu.
Z drugiej strony wiele osób narzeka, że ciężko zasnąć, kiedy cały czas pod oknem jeździ tramwaj, a ogólny hałas pojazdów utrudnia ogólne funkcjonowanie. I tutaj warto wspomnieć o kolejnym ważnym aspekcie.

W samym centrum Warszawy dominują kamienice oraz bloki wolnostojące. Nie znajdziemy tutaj nowoczesnych szeregowców bądź dużych osiedli z wielkiej płyty. Z drugiej strony w dzielnicy tej znajduje się bardzo dużo wieżowców z siedzibami różnych firm. Dlatego ruch jest tutaj wzmożony, co może znacznie utrudniać życie. Zmotoryzowani mieszkańcy dzielnicy mogą mieć zatem spore problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Śródmieście to zatem idealna dzielnica dla osób, których firma zlokalizowana jest właśnie w tej części miasta.

Rozbudowana oferta gastronomiczna oraz kulturalna

Przeprowadzka do Śródmieścia na pewno zadowoli osoby, które lubią mieć w pobliżu sporo restauracji. Śródmieście stolicy aż roi się od małych i większych restauracji, pubów oraz knajpek. Jeśli zatem lubimy wyjścia towarzyskie oraz wieczorne spotkania z przyjaciółmi, to ta dzielnica ma wiele do zaoferowania. To samo dotyczy oferty kulturalnej. W samym centrum można wybrać się na spacer na Starówkę, pójść do muzeum bądź galerii, których w Śródmieściu jest bardzo dużo.

Gwarne życie centrum stolicy może być jednak męczące. Jeśli zatem szukamy mieszkania w cichej i spokojnej okolicy, w której nie słychać odgłosów nocnego, towarzyskiego życia, to Śródmieście nie jest dobrym wyborem. W takiej sytuacji lepiej poszukać lokum w innych dzielnicach.

Infrastruktura

Śródmieście to dzielnica, w której nie będzie problemów ze znalezieniem sklepu. Tutaj na każdym rogu można zrobić zakupy w sklepie spożywczym, odzieżowym czy aptece. Rodzice z łatwościa znajdą szkołę, przedszkole bądź żłobek dla dzieci. Dzielnica ta ciągle się rozwija, planowane są także nowe inwestycje.

Tania przeprowadzka w Warszawie

Czy zatem przeprowadzka w Warszawie do dzielnicy Śródmieście to dobry pomysł? Tak, szczególnie dla osób, które lubią intensywny styl życia. Jeśli znaleźliśmy mieszkanie idealne, to pamiętajmy, że wynajmując firmę przeprowadzkową, warto przewozić pudła poza godzinami szczytu. Stawka w firmach transportowych najczęściej jest określana za jedną godzinę. Dlatego stanie w korku wydłuża czas przewozu naszych rzeczy, a to przekłada się na wyższy koszt usługi.