Menu Zamknij

Białołęka – czy warto przeprowadzić się do tej dzielnicy?

dzielnica dla rodzin z dziećmi

„Sypialnia Warszawy”, dzielnica dynamicznie się rozwijająca, młoda, atrakcyjna dla inwestorów. Jaka jest Białołęka i czy warto przeprowadzić się do tej dzielnicy?

Dzielnica młoda i rozwijająca się

Białołęka, wraz z grupą innych wsi, została przyłączona do Warszawy w 1951 roku. W 2002 roku stała się jedną z dzielnic Warszawy. Położona na obrzeżach, ma duży potencjał rozwoju, co wpływa na zainteresowanie deweloperów i powstawanie coraz to nowych bloków, domów jednorodzinnych i osiedli. Znajdziemy tu blokowiska, takie jak Tarchomin, ale też liczne domki jednorodzinne i wiele terenów zielonych. Powstaje tu coraz więcej przedszkoli i szkół, ze względu na zainteresowanie tą dzielnicą osób młodych i rodzin z dziećmi.

Dzielnica dla młodych warszawiaków i rodzin z dziećmi

Dużą liczbę mieszkańców Białołęki stanowi ludność napływowa, a także młodzi warszawiacy, zwłaszcza rodziny z dziećmi. W cieplejsze dni można zobaczyć wiele matek przechadzających się z wózkami czy pilnujących dzieci na placach zabaw. Duża ilość miejsc do zabawy, przedszkoli i szkół, terenów zielonych oraz spokój i cisza związane z odległością od centrum wpływają na to, że Białołęka przyciąga wiele osób, które planują założenie rodziny. Nie bez znaczenia są także ceny mieszkań w tej dzielnicy.

Najtańsze mieszkania w Warszawie

Z odległością od centrum związane są ceny nieruchomości na Białołęce, które należą do najniższych w stolicy. Wielu osób, zwłaszcza młodych, nie stać na zakup mieszkania bliżej Śródmieścia i centrum. Duże znaczenie ma też fakt, że mieszkania i domy na Białołęce to w dużej części budownictwo nowe, atrakcyjniejsze niż stare kamienice czy PRL-owskie bloki. Wszystko to składa się na przystępność mieszkań na Białołęce.

Coraz bardziej komfortowy dojazd

Odległość od centrum dla niektórych jest jednak dosyć uciążliwa. Dotyczy to zwłaszcza osób pracujących w stolicy i często staje się jednym z argumentów przeciwko przeprowadzeniu się na Białołękę. Dlatego władze miasta starają się jak najbardziej usprawnić komunikację tej dzielnicy z centrum miasta, co przynosi pożądane efekty. Inwestycje takie jak most Curie-Skłodowskiej, czy też modernizacja ulicy Modlińskiej, pozwalają na lepszą komunikację z innymi dzielnicami. Kursuje tu komunikacja miejska, którą do centrum można dojechać w około 40 minut.

Zielona dzielnica

Białołęka jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, a co za tym idzie, powietrze tu jest mniej zanieczyszczone niż w centrum. Niegdyś wieś, nadal zachowała spokojny i zielony charakter. Jest tu wiele parków, do których można wyjść na spacer z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Dodatkowo, w pobliżu znajdują się rezerwaty przyrody (Łęgi Czarnej Strugi i Ławice Kiełpińskie) oraz lasy (lasy Jabłonowskie).

Wszystko na miejscu

Mieszkając na Białołęce, nie musimy dojeżdżać do centrum w celu załatwienia najpilniejszych spraw i zaspokojenia potrzeb. Praktycznie wszystko jest pod ręką. Powstają coraz to nowe sklepy, między innymi otwarta w 2017 roku Galeria Północna; kina, miejsca rozrywki i spotkań, kawiarnie, restauracje, a także ośrodek sportu i ośrodek kultury.