Menu Zamknij

Tania przeprowadzka na terenie Warszawy – jak ją zorganizować?

tania przeprowadzka

Przeprowadzka często wiąże się ze stresem i wszechobecnym bałaganem. Odpowiednia organizacja pozwala jednak chociaż trochę okiełznać chaos i możliwie obciąć koszty. Oto parę porad, które pomogą w zorganizowaniu taniej przeprowadzki na terenie Warszawy i nie tylko.

Znalezienie taniej firmy przeprowadzkowej

Zorganizowanie przeprowadzki samemu w wielu przypadkach okazuje się być prawie niemożliwe, a firmy przeprowadzkowe oferują szeroki wachlarz usług, dostosowany do preferencji klienta. Można skorzystać z pakietu najtańszego, obejmującego jedynie transport mienia, lub wynająć całą ekipę przeprowadzkową. Która opcja będzie najlepsza i najtańsza? Wszystko zależy od wielu czynników. Czy możesz pozwolić sobie na wzięcie wolnego w pracy na czas przeprowadzki? Czy mieszkasz w miejscu, z którego transport mienia może okazać się problematyczny, na przykład na szóstym piętrze w bloku bez windy? Czy masz do przetransportowania meble o dużych gabarytach, specjalistyczny sprzęt, fortepian? W wielu przypadkach wynajęcie firmy przeprowadzkowej może być rozwiązaniem najbezpieczniejszym i potencjalnie najtańszym, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenie mienia lub transport na własną rękę może przyczynić się do jego zniszczenia. Wówczas zakup nowych mebli lub sprzętów, albo ich naprawa, mogą być dosyć kosztowne.

Co możesz zrobić sam?

To dosyć ważne pytanie. Jak wiele pracy jesteś w stanie włożyć w przygotowanie i przeprowadzenie przeprowadzki? Ile czasu możesz na to poświęcić? Czy możesz poprosić kogoś o pomoc, czy jesteś zdany tylko na siebie? Gdy ustalisz listę zadań, które możesz wykonać samemu lub z czyjąś pomocą, resztę obowiązków będziesz mógł powierzyć firmie przeprowadzkowej.

Przeprowadzka poza sezonem

Jeśli nie jesteś związany terminami, dobrym sposobem na zmniejszenie kosztów przeprowadzki będzie zaplanowanie jej poza sezonem, czyli od września do maja. Często oferty firm przeprowadzkowych będą wówczas korzystniejsze, a odpowiednio wczesna rezerwacja pozwoli na zaoszczędzeniu dodatkowej sumy. Będziesz mieć także większy komfort w wyborze daty przeprowadzki. Warto wspomnieć, że, z oczywistych powodów, wybór daty w środku tygodnia również będzie się wiązał z dodatkowymi korzyściami.

Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy

W każdym domu można znaleźć niepotrzebne rupiecie, nieużywane sprzęty i kurzące się na półkach bibeloty. Podejmij racjonalną decyzję: co z tego przyda ci się w nowym miejscu zamieszkania? Im więcej rzeczy się pozbędziesz, tym tańszy będzie transport pozostałego mienia. Stwórz listę rzeczy do zachowania i do oddania. Część przedmiotów i sprzętów z tej drugiej kategorii będziesz mógł sprzedać: przez Internet, znajomym, a może zorganizować wyprzedaż garażową. Możesz też oddać część z nich na cele charytatywne. Z pewnością znajdą się też takie, których będziesz się musiał po prostu pozbyć.