Menu Zamknij

Zbędne rzeczy – co z nimi zrobić po przeprowadzce?

zbędne rzeczy

Często podczas przeprowadzki zdajemy sobie sprawę, ile posiadanych przez nas rzeczy jest nam tak naprawdę niepotrzebnych. Co z nimi zrobić? Podpowiadamy!

Jak odróżnić rzeczy potrzebne od niepotrzebnych?

Wielu z nas ma tendencję do chomikowania. Gromadzimy przedmioty, których nie używamy, które gdzieś dostaliśmy bądź kupiliśmy na przecenie, a ich jedynym przeznaczeniem w naszym domu jest gromadzenie kurzu. Bardzo często nie potrafimy odpowiednio ocenić przydatności naszych gadżetów i szpargałów. Aby zdecydować, czy daną rzecz zatrzymać, warto zadać sobie pytania: kiedy ostatni raz użyłem danej rzeczy? czy nie zamieniłem / nie zamieniłam jej już na nowszą, o podobnym przeznaczeniu? czy dana rzecz ma dla mnie prawdziwą wartość sentymentalną czy trzymam ją, bo „może kiedyś mi się przyda” ?

Popytaj znajomych

Gdy już zdecydujesz, z którymi przedmiotami możesz się spokojnie rozstać, pierwszym krokiem będzie rozmowa ze znajomymi. Może ktoś z Twojego otoczenia akurat szuka tego, co masz na zbyciu? Porusz ten temat przy najbliższej okazji lub zapytaj znajomych na Facebooku. Potencjalny nabywca może być bliżej niż myślisz.

Zorganizuj wyprzedaż garażową

Wyprzedaże garażowe wciąż są o wiele bardziej popularne zagranicą niż w Polsce, mimo to można się z nimi spotkać, zwłaszcza w większych miastach, na przykład w Warszawie. Pomysł ten jest o tyle ciekawy, że w naszym kraju wciąż jest interesującą nowością. Zamień garaż na tymczasowe stoisko lub poszukaj w okolicy miejsca, które będzie w miarę rozpoznawalne. Nie zapomnij też o promocji w mediach społecznościowych – w ten sposób najłatwiej zwrócisz uwagę lokalnej społeczności.

Sprzedaż online

Obecnie mamy szeroki wybór portali, na których możemy wystawić produkty na sprzedaż lub zamieścić ogłoszenie. W ten sposób pozbędziemy się niepotrzebnych nam rzeczy bez wychodzenia z domu. Dobre zdjęcia to podstawa – zadbaj o obfotografowanie przedmiotów, których chcesz się pozbyć.

Fundacje charytatywne

Jeśli jesteś gotowy / gotowa na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów bez rekompensaty finansowej, warto rozważyć oddanie ich na cele charytatywne. Jest wiele fundacji zajmujących się niesieniem pomocy osobom potrzebującym. Wystarczy znaleźć takie, które znajdują się w okolicy, tak aby transport ich nie stanowił problemu. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, zyskując satysfakcję z uczynienia czegoś potrzebnego.

Recykling

Niektóre rzeczy, takie jak stare pudła czy skrzynki, możesz użyć w nowej roli. W Internecie znajdziesz mnóstwo filmików DIY, dzięki którym poznasz wiele sposobów na nadanie nowego życia przedmiotom z pozoru niepotrzebnym. Rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić na dodatkach, a czasem meblach, które w innym wypadku musiałbyś / musiałabyś kupić do nowego mieszkania. Regał z drewnianych skrzynek, abażur z firanki czy wazony ze starych butelek – nie ma nic niemożliwego. Wystarczy uruchomić wyobraźnię.