Menu Zamknij

Czego nie zabierać ze sobą podczas przeprowadzki?

rzeczy przeprowadzka

Przeprowadzka to okazja do tego, by dokładnie uporządkować swoją przestrzeń. Osoby, które rzadko się przeprowadzają, zazwyczaj mają skłonność do gromadzenia wielu rzeczy, które po czasie okazują się niepotrzebne lub całkiem zapomniane. Z kolei ci, którym zdarza się często zmieniać miejsce zamieszkania, zazwyczaj bardziej oszczędnie i praktycznie podchodzą do tej kwestii i nie zaopatrują się w sprzęty i gadżety, które mogą potem stanowić problem podczas przenosin.

Od czego zacząć?

Bez wątpienia dobrym posunięciem, jeśli planujemy przeprowadzkę, jest sporządzenie listy rzeczy, które koniecznie chcemy ze sobą zabrać. Z pewnością jej przygotowanie zajmie trochę czasu, bo nie o wszystkim jesteśmy w stanie pomyśleć od razu, dlatego trzeba zacząć ją robić odpowiednio wcześnie. Osoby, które mają doświadczenie w kwestii przeprowadzek doradzają, by w rzeczonym zestawieniu uwzględnić wyłącznie rzeczy, których używamy raz w tygodniu, bo będzie to oznaczać, że rzeczywiście są nam niezbędne do życia. Oczywiście nie dotyczy to różnego rodzaju pamiątek czy książek, choć i tym warto się przyjrzeć.

Nie potrzebujesz? Sprzedaj!

Przygotowania do przeprowadzki obejmują wiele działań logistycznych, a jedną z głównych jest gruntowny przegląd szafek. Zapewne wyciągając kolejne rzeczy z półek, regałów i szuflad niejeden raz nas olśni i zdarzy się nam wtedy pomyśleć: o rany, całkiem zapomniałem/łam, że mam coś takiego! To najlepszy znak, że wcale tej rzeczy nie potrzebujemy i dlatego zamiast pakować ją do przeprowadzkowych kufrów, lepiej wystawmy ją na sprzedaż na aukcji internetowej. Zyskamy w ten sposób zarówno dodatkowa przestrzeń w nowym mieszkaniu, jak i trochę dodatkowych pieniędzy, które z pewnością się przydadzą, gdy okaże się, że do nowego lokum będzie trzeba dokupić jakieś drobiazgi.

Co robić z dużymi sprzętami?

Jedną z bardziej problematycznych kwestii podczas planowania przeprowadzki jest podjęcie decyzji o przewozie dużego sprzętu AGD. Jeśli jest on już mocno wyeksploatowany i nie spełnia wymogów dotyczących energooszczędności, być może warto zainwestować w zakup nowych urządzeń. Osoby wynajmujące mieszkanie raczej nie muszą się zmagać z tym zmartwieniem, ponieważ zazwyczaj podstawowe sprzęty, takie jak kuchenka, lodówka czy pralka znajdują się na wyposażeniu lokum.

Czego zatem nie zabierać?

Reasumując, do nowego miejsca zamieszkania nie zabierajmy ze sobą ubrań, w których od dawna nie chodzimy albo takich, które są już zniszczone. Pozbądźmy się również nadmiaru książek lub czasopism, które kupiliśmy, ale nie mieliśmy okazji jeszcze ich przeczytać. Nie warto też targać ze sobą zbyt wielu naczyń, szczególnie jeśli są obtłuczone, zdekompletowane lub po prostu już nam się nie podobają. Z pewnością i tak nie będziemy w stanie powstrzymać się przed kupieniem paru nowych gadżetów i rzeczy do nowego miejsca. Jeśli chcemy zabrać ze sobą meble, to tylko takie, co do których mamy pewność, że będą pasować do mieszkania, do którego się przeprowadzamy oraz te, które darzymy sentymentem. Dzięki temu nasza przeprowadzka będzie tania i przebiegnie sprawniej.