Menu Zamknij

Przeprowadzki Warszawa – poznaj Ochotę

Warszawa

Ochota to jedna z najmniejszych dzielnic w stolicy naszego kraju. Rozciąga się od ulicy Chałubińskiego, poprzez Aleję Niepodległości, do ulicy Żwirki i Wigury. Mimo to, jest to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy, a jej mieszkańcy za największą zaletę uważają m.in. bliską odległość do niemal, każdego miejsca w mieście. Zobaczmy, dlaczego jeszcze warto przeprowadzić się na Ochotę.

Park Szczęśliwicki

Park Szczęśliwicki został zaprojektowany w latach 60tych. Przed wojną wydobywało się w nim glinę dla cegielni na Woli. Z tego też względu Park nazywany jest potocznie „Glinki”. Po wojnie zaś stanowił miejsce gromadzenia gruzu oraz odpadków. Ostatecznie postanowiono Park zagospodarować. Nasadzono drzewa i krzewy, a śmieci uprzątnięto. Obecnie Park zajmuje obszar o powierzchni 30 ha. Cechuje go bogata flora, a także fauna – można tu spotkać wiele gatunków chronionych ptaków. W Parku znajduje się zbiornik wodny, który powstał z połączenia dwóch wyrobisk po wydobyciu gliny – Glinianki Szczęśliwickie. Jezioro ma powierzchnie około 7 ha. Jest zarybiony, dlatego stanowi miejsce rekreacji dla wędkarzy.

Górka Szczęśliwicka

Górka powstała z gruzów Warszawy. To kopiec o wysokości 152 m n.p.m., który  znajduje się w Parku Szczęśliwickim. W latach 80 otworzono na niej wyciąg orczykowy. Obecnie z Górki można korzystać przez cały rok. Zimą jest sztucznie naśnieżna, a latem zjedziemy na nartach dzięki zielonej macie typu Dendix. Oprócz tego na znajdziemy tam również inne atrakcje, jak na przykład zjazd na pontonach czy zjeżdżalnia grawitacyjna.

Pole Mokotowskie

Nazwa Pola Mokotowskiego jest myląca, bowiem aż 71 procent terenu Pola znajduje się na terenie Ochoty, a tylko pozostała część na Mokotowie i w Śródmieściu. To ogromny park, zwany również czasem Warszawskim Central Parkiem. Pole Mokotowskie to idealne miejsce do pikników z dziećmi lub spacerów z psami. W parku stoi nawet pomnik Szczęśliwego Psa.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

To jeden z najważniejszych zabytków znajdujących się na Ochocie. Świątynia zbudowana jest w stylu neoromańskim, a jej budowa rozpoczęła się około 1911 roku. Obecnie kościół jest czynny i działa w nim parafia pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła.

Zespół Stacji Filtrów

Są to filtry wodne pochodzące z XIX wieku znajdujące się przy ul. Koszykowej 81. Filtry te są częścią systemu wodociągów warszawskich wybudowanych według projektu Williama Lindleya. Obecnie należą do Zakładu Centralnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W 2012 cały zespół został uznany za pomnik historii, a na jego terenie w budynku technicznym nr 2, znajduje się Muzeum Wodociągów i Kanalizacji. Można w nim obejrzeć zabytkowe urządzenia oraz fragment drewnianego warszawskiego wodociągu z XVII wieku.

Skra

Skra to stadion sportowy, który został oddany do użytku w 1953 roku. Mimo iż przez wiele lat mieścił się na jego terenie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, dzisiaj niestety obiekt ten jest zrujnowany i niechlubnie nazywany „największym wstydem Ochoty”.
Przeprowadzki Ochota – jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, skorzystaj z usług naszej firmy!