Menu Zamknij

Lista materiałów i narzędzi niezbędnych do przeprowadzki

narzędzia

Przeprowadzka jest dosyć skomplikowanym procesem pod względem logistycznym i organizacyjnym. Dlatego też, warto pamiętać, aby z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować wszystkie działania oraz podział poszczególnych obowiązków. Zadbać należy chociażby o wyposażenie się w niezbędne narzędzia oraz materiały, które będą pomocne przy pakowaniu dobytku oraz ułatwią zmianę mieszkania. Sprawdź, czego potrzebujesz!

Narzędzia, dzięki którym zaplanujesz wszystkie działania!

Niezwykle istotne jest wyposażenie się przede wszystkim w przyrządy, które ułatwią wykonywanie typowo organizacyjnych działań. Pomóc w tym może na przykład zwykły notes, w którym będzie się zapisywało plan prac, jakie należy krok po kroku wykonywać. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać z nieco bardziej nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy, że na swoim telefonie zainstalujesz odpowiednią aplikację. Dzięki temu można przydzielić prace przeprowadzkowe do konkretnych kategorii, skorzystać z gotowych szablonów list zadań, jak również na bieżąco kontrolować listę nieukończonych dotąd spraw.

Materiały przydatne podczas pakowania wyposażenia całego mieszkania!

W pierwszej kolejności musisz zaopatrzyć się w pudełka oraz kartony o różnej wielkości. To właśnie do nich zapakujesz cały swój dobytek, dlatego zadbaj, aby były solidne i wykonane z wielowarstwowego tworzywa. Przedmioty, które do nich włożysz, musisz jednak odpowiednio zabezpieczyć za pomocą materiałów ochronnych. Możesz użyć do tego starych gazet, folii bąbelkowej lub kawałków tkanin. Przede wszystkim musisz owinąć w nie najbardziej delikatne rzeczy, takie jak szklane naczynia, biżuterię, czy perfumy. Pamiętaj także, że na dole pudła należy ułożyć najbardziej wytrzymałe przedmioty, a te wrażliwe na uszkodzenia najlepiej ulokować na samej górze. Dzięki temu, to co dla nas najważniejsze nie ulegnie zgnieceniu. Wolne przestrzenie powinieneś uzupełnić styropianem lub pianką. Kolejny krok to dokładne zaklejenie kartonów, aby podczas transportu się nie otworzyły. W tym celu powinieneś skorzystać z nożyczek lub noży do papieru, mocnej taśmy klejącej oraz sznurków. Zaopatrz się także w markery lub inne przedmioty służące do pisania. Posłużą Ci one do opisania każdego pudełka. Dzięki temu podczas rozpakowywania, będziesz od razu wiedział, gdzie znajduje się wyposażenie pochodzące z konkretnego pomieszczenia w Twoim domu.

Narzędzia ułatwiające transport dobytku do nowego lokum!

Niektóre pudła, do których zapakujesz sprzęty znajdujące się w Twoim domu, mogą być naprawdę ciężkie i nieporęczne. Może zdarzyć się, że jedna osoba nie będzie w stanie poradzić sobie z ich samodzielnym przetransportowaniem z jednego miejsca do drugiego. W takiej sytuacji po prostu niezbędne okazują się specjalne pasy do przenoszenia. Dzięki skorzystaniu z nich nie tylko łatwiej jest dwóm osobom podnieść duży ciężar, ale niejako przy okazji odciążony zostaje ich kręgosłup i mięśnie. Tego typu przydatne narzędzie gwarantuje także większe bezpieczeństwo osób uczestniczących w przeprowadzce.