Menu Zamknij

Rozpakowanie rzeczy po przeprowadzce – od czego zacząć?

pokój

O rozpakowywaniu rzeczy w nowym miejscu warto pamiętać już na etapie pakowania całego dobytku w dotychczasowym mieszkaniu, a nawet już w trakcie planowania. Wydaje Ci się, że brzmi to nieco dziwnie? Być może, jednak w praktyce ma to naprawdę ogromne znaczenie. Na własnej skórze przekonasz się o tym podczas swojej własnej przeprowadzki. Możesz bazować również na doświadczeniu innych osób i sprawdzonych przez nich rozwiązaniach. Sprawdź więc, od czego zacząć rozpakowywanie po przeprowadzce!

Spakuj się w odpowiedni sposób – ułatwisz sobie rozpakowywanie!

Można spotkać się z całą masą wskazówek, które warto stosować w trakcie przeprowadzki. Jednak najważniejszą poradą, którą trzeba sobie zapamiętać w tej kwestii, jest myślenie o rozpakowywaniu rzeczy już na etapie ich pakowania. Dlatego też oprócz kartonów, taśm klejących oraz worków musisz zaopatrzyć się w artykuły papiernicze służące do pisania. Najlepiej w tej roli sprawdzą się różnokolorowe pisaki. W momencie, gdy cały dobytek znajdzie się już w kartonach, musisz od razu podpisać pudełko i wskazać, co się znajduje w jego wnętrzu. Dobrym pomysłem jest także użycie innych kolorów do podpisania kartonów, do których włożysz przedmioty z poszczególnych pomieszczeń. Na przykład rzeczy z łazienki możesz podpisać na niebiesko, te z kuchni na zielono, a z salonu kolorem czerwonym. W nowym mieszkaniu, od razu będziesz wiedzieć, gdzie umieścić konkretne pudełko, a potem tylko wyciągniesz z niego wszystkie rzeczy.

Od tego zacznij rozpakowywanie dobytku!

W pierwszej kolejności warto rozpakować wyposażenie łazienki, na które składają się zwłaszcza osobiste kosmetyki oraz podstawowe środki higieniczne. Kolejnym krokiem powinno być ułożenie wszystkich rzeczy w pokoju Twojego dziecka, dzięki temu przeprowadzka nie będzie dla niego tak stresująca, ponieważ zyska ono poczucie bezpieczeństwa. Dobrze jest także wykreować przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku. W salonie można na przykład umieścić meble, na których można usiąść. Warto także umieścić kilka podstawowych przedmiotów w kuchni. Jednak w dzień przeprowadzki nie zajmuj się gotowaniem. Nie trać na to czasu, tylko zamów gotowe posiłki z dostawą prosto do domu. Na początku warto rozpakować także używane na co dzień przedmioty, osobiste dokumenty oraz elementy garderoby, z których w danym czasie się korzysta. Natomiast ubrania zakładane w innych porach roku na razie mogą zostać umieszczone w głębi szafy.

Zadbaj o sprzęt elektroniczny!

Jednym z elementów wyposażenia każdego mieszkania jest sprzęt elektroniczny, taki jak: telewizory, komputery, pralki oraz lodówki. Transport tego typu urządzeń jest utrudniony ze względu na ich większa wagę i niekiedy nietypowe wymiary. Jednak także przy ich rozpakowywaniu należy zachować nieco większą uwagę. Przede wszystkim nie można włączać ich zaraz po wyciągnięciu z pudeł oraz kartonów. Zwłaszcza zimą, sprzęt elektroniczny, ulega znacznemu ochłodzeniu. Jeśli doszłoby do ich szybkiego podłączenie do prądu, urządzenia te mogłyby się po prostu zepsuć i przestać poprawnie działać.