Menu Zamknij

Bliskie osoby – jak możesz je zaangażować do pomocy w przeprowadzce w Warszawie?

Przeprowadzka do Warszawy, czy każdego innego miasta, jest skomplikowanym procesem, składającym się z kilku następujących po sobie etapów. Na dobrą sprawę nie ma możliwości, aby bez żadnego przygotowania zmienić mieszkanie zaledwie w jeden dzień. Z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba więc pamiętać o prawidłowej organizacji i zaplanowaniu wszystkich działań. Pomóc w tym może na przykład zaangażowanie bliskich osób – sprawdź, jak to zrobić! 

Pierwszy krok – zaplanuj kalendarz działań przeprowadzkowych!

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z Warszawy. Zwykle tworzy ją ekipa fachowców, którzy doskonale wiedzą, co zrobić, aby zamiana mieszkania była sprawna i bezbolesna. Jednak takie rozwiązanie jest dosyć kosztowne. Jeśli więc pragnie się zminimalizować koszty związane z przeprowadzką do stolicy, należy zrobić wszystko we własnym zakresie. Jednak jedna osoba nie poradzi sobie z takim zadaniem. Konieczne jest zaangażowanie innych ludzi – domowników, pozostałych członków dalszej i bliższej rodziny, znajomych oraz przyjaciół. Im więcej rąk do pracy, tym lepiej. Organizując przeprowadzkę i planując kolejne etapy prac, musisz więc uwzględnić ten fakt podczas tworzenia listy działań. Zrób to z wyprzedzeniem, a rozplanowanie każdego dnia zminimalizuje stres, jaki możesz odczuwać w związku ze zmianą mieszkania. Kontrola całej sytuacji na pewno doda Ci sił i motywacji do dalszego działania. 

Drugi krok – przydziel zadania osobom zaangażowanym w przeprowadzkę!

Duża liczba pomocników uczestniczących w przeprowadzce do Warszawy jest źródłem szczerej radości. Jednocześnie może być ona czynnikiem wywołującym wiele nieporozumień oraz kłótni. Aby tego uniknąć konieczne jest konkretne określenie, jakim zadaniem ma zająć się każda z osób. Takie jasne i zrozumiałe reguły na pewno usprawnią kierowanie całym zespołem pomocników. Dzięki współpracy możecie jednocześnie wykonywać wiele czynności. Jedne osoby mogą segregować i pakować cały dobytek, a drugie niech transportują go do docelowego miejsca. Możesz tutaj wykorzystać fakt, że ktoś z Twoich znajomych posiada duży samochód – jego pomoc okaże się cenna podczas przewozu bagaży. Przydzielając poszczególne prace, pamiętaj aby dostosować je do możliwości danych osób. Dla przykładu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoją pomoc ofiarowali również seniorzy i dzieci – w ich przypadku obowiązki muszą być lekkie i nieskomplikowane. Zarówno jedni, jak i drudzy ucieszą się natomiast z faktu, że są potrzebni. 

Trzeci krok – cieszcie się z szybkiej przeprowadzki do Warszawy!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z początkowym planem i każdy w stu procentach wywiąże się ze swoich obowiązków, możesz być pewna, że zamiana mieszkania będzie trwała naprawdę krótko. Wtedy nadejdzie czas na radość z dokonanej wspólnymi siłami przeprowadzki. Aby podziękować całej rodzinie za okazaną pomoc i wsparcie, możesz zorganizować pierwsze przyjęcie w nowym mieszkaniu. Czas spędzony w gronie najbliższych osób na pewno będzie świetnym sposobem na rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu waszej rodziny.