Menu Zamknij

Przeprowadzka przed Świętami – czy jest dobrym pomysłem?

Okres bożonarodzeniowy to wyjątkowy czas, na który z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Możemy wtedy odpocząć i spotkać się z najbliższymi, jednak wcześniej musimy również zrealizować wiele obowiązków, dzięki którym Boże Narodzenie może być udane. Marzeniem dużej grupy osób jest spędzenie Świąt „na swoim”, dlatego właśnie wtedy decydują się na przeprowadzkę do nowego mieszkania. Sprawdź, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania! 

Słabe strony przeprowadzki w świątecznym okresie – zapoznaj się z nimi!

Zmiana mieszkania przed Świętami Bożego Narodzenia może być ryzykowna ze względu na porę roku. Zimą warunki atmosferyczne zwykle nie sprzyjają przeprowadzkom i pracom na świeżym powietrzu. Oczywiście możesz mieć szczęście i nawet w grudniu zdarzy się słoneczny i niezbyt zimny dzień, jednak szanse na to nie są wysokie. Tego typu ryzyko może przynieść więcej szkód niż korzyści, tym bardziej, że trzeba liczyć się z mrozem, nieprzyjemnym wiatrem, lodem i śniegiem. Dokładnie przemyśl więc, czy transport bagaży i wnoszenie ich do nowego mieszkania będą możliwe do zrealizowania podczas takiej aury. W takim okresie roku musisz pamiętać także o nieco większej presji czasu – jeśli nie wyrobisz się z przeprowadzką, Święta na pewno nie będą udane. W ekstremalnym przypadku może dojść do sytuacji, w której w nowym domu nie będzie nawet stołu przy którym można usiąść całą rodziną. Ponadto z końcem grudnia wiele profesjonalnych firm pomagających przy przeprowadzkach udaje się na urlop, jeśli więc będziesz chciał skorzystać z ich usług możesz nie mieć takiej możliwości. Nawet, gdy uporasz się z transportem dobytku i rozpakowaniem się możesz być tak zmęczony, że nie odczujesz radości związanej ze świątecznym czasem. Przygotowywanie wigilijnych dań, sprzątanie, czy ubieranie choinki będzie wtedy ostatnią rzeczą, o jakiej pomyślisz.  

Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z przeprowadzki przed Świętami!

Święta Bożego Narodzenia mogą stanowić deadline w trakcie przeprowadzki. Ograniczony czas przeznaczony na wykonanie wszystkich działań może być wadą, a jednocześnie może okazać się mobilizujący. Świadomość, że zostało niewiele dni do Świąt potrafi zdziałać cuda i sprawić, że nie będziemy odkładać pracy na później, przez co z większą werwą oraz energią zabierzemy się do przeprowadzki. Zamiana mieszkania może przebiec wtedy naprawdę bardzo szybko. Aby tak było, warto skorzystać ze wsparcia najbliższych. Ich pomoc może okazać się po prostu nieoceniona. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie zaplanuje się wszystkie działania i przydzieli je do poszczególnych osób. Podczas przeprowadzki w okresie świątecznym dobrze jest zadbać nie tylko o transport swojego dobytku, ale również o bożonarodzeniowe ozdoby, którymi stworzy się niezapomnianą atmosferę w nowym miejscu zamieszkania. Transportując meble, zatrzymaj się więc w sklepie ogrodniczym, aby kupić pachnącą lasem choinkę. I pamiętaj – pierwsze Święta na nowym mieszkaniu wspomina się przez całe życie, spraw więc, aby wszystko było wtedy dopięte na ostatni guzik.