Menu Zamknij

Wielkogabarytowe przedmioty – jak poradzić sobie z nimi podczas przeprowadzki w Warszawie?

Najważniejszą kwestią, o jaką należy zadbać podczas przeprowadzki do Warszawy, jest pakowanie dobytku, a na dalszym etapie jego transport. O ile w przypadku niewielkich bagaży, tego typu prace nie są problematyczne, o tyle zabezpieczenie wielkogabarytowych przedmiotów może być naprawdę skomplikowane. Tym bardziej, że zwykle zależy nam na przeprowadzeniu wszystkich prac w taki sposób, aby nic nie uległo uszkodzeniu. Sprawdź więc, jak poradzić sobie z wielkogabarytowym bagażem podczas przeprowadzki na terenie Warszawy! 

Wielkogabarytowe wyposażenie mieszkania – co to takiego?

Wielkogabarytowe przedmioty, jakie znajdują się w naszym domu czy mieszkaniu to wyposażenie charakteryzujące się dużą wagą oraz nietypowymi lub znacznymi rozmiarami. Ze względu na te cechy bardzo często trudno jest je samodzielnie przenieść, zapakować oraz przetransportować z miejsca na miejsce. Jest to skomplikowane wyzwanie nie tylko ze względów fizycznych, ale również logistycznych i organizacyjnych. Jako przykłady można tutaj wskazać: meble, duże obrazy, lampy i żyrandole, dywany, rolety i żaluzje, łazienkowy sprzęt sanitarny, a przede wszystkim urządzenia elektroniczne oraz elektryczne – komputery, pralki, zmywarki, lodówki, czy telewizory. 

Jak podczas przeprowadzki w Warszawie postępować z przedmiotami wielkogabarytowymi?

Segregując wyposażenie swojego domu przed przeprowadzką, musisz wyodrębnić z niego przedmioty wielkogabarytowe, ponieważ to właśnie im powinno się poświęcić najwięcej uwagi. Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie, które sprzęty dadzą się zdemontować. Nie możesz o tym zapomnieć, ponieważ znacznie ułatwi to wykonanie wszystkich prac. Na pewno zauważysz jednak, że jest wiele urządzeń, które wymagają przewiezienia w całości. Wtedy nie pozostaje Ci nic innego, jak po prostu zapakować je takie, jakie są. W tym celu warto skorzystać z dużych pudeł, mocnej tektury, folii tradycyjnej i bąbelkowej oraz innych materiałów ochronnych. Jeśli w praktyce zastosujesz te wskazówki, wielkogabarytowe bagaże na pewno nie zniszczą się, ochronisz je również przed zarysowaniami czy otarciami. 

Wielkogabarytowe przedmioty – jak przewieźć je do nowego mieszkania?

Kolejne wyzwanie wiąże się z koniecznością przetransportowania wielkich przedmiotów z dotychczasowego miejsca zamieszkania do nowego domu w Warszawie. Z tym zadaniem możesz poradzić sobie na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z pomocy fachowców, którzy posiadają wiedzę na temat tego, jak szybko dowodzić przeprowadzką. Dysponują oni dodatkową siłą roboczą, specjalistycznymi środkami transportu oraz sprzętem ułatwiającym przenoszenie lub podnoszenie ciężkich przedmiotów. Zadbają również o bezpieczeństwo swoje, twojej rodziny oraz wyposażenia mieszkania. Trzeba jednak liczyć się z kosztami, jakie wiążą się z wynajęciem profesjonalnej ekipy. Drugie rozwiązanie, które pozwala znacznie oszczędzić, to postawienie na wsparcie bliskich osób. Jeśli ktoś z Twoich znajomych posiada duży samochód, powinieneś wykorzystać ten fakt, a większa ilość takich pojazdów może jeszcze bardziej przyspieszyć wszystkie prace.