Menu Zamknij

Singiel w Warszawie – porady przeprowadzkowe

Mieszkasz w Warszawie i czeka Cię przeprowadzka? Warszawa to ogromne miasto, dlatego przeprowadzenie się w całkiem inny obszar miasta, z pewnością jest nieco problematyczne. Już samo pakowanie rzeczy i sprzętów wiąże się z poświęceniem ogromnej ilości czasu, do tego dochodzi kłopot związany z transportem. Jak więc szybko i sprawnie poradzić sobie z przeprowadzką? 

Pakowanie rzeczy

Przede wszystkim musisz zacząć od planu pakowania. Jeżeli pakujesz rzeczy samodzielnie, bez niczyjej pomocy, zadbaj o odpowiednie kartony – mniejsze i większe, a także folię bąbelkową,  niezbędną do zabezpieczenia delikatniejszych rzeczy. Niezbędna jest również taśma do zaklejenia kartonów. Nie pakuj do jednego kartonu zbyt wielu ciężkich przedmiotów. Nie mieszaj ze sobą rzeczy różnych kategorii, na przykład z kuchni i łazienki. Takie działanie tylko skomplikuje przeprowadzkę i doda Ci jeszcze więcej pracy. Lekkie i duże przedmioty, takie jak kołdry czy poduszki, zapakuj na samym końcu, to samo tyczy się większych sprzętów i mebli. Pamiętaj o dokładnym opisaniu zawartości pudeł, a także oznaczeniu tych, w których znajduje się szkło, naczynia czy wartościowy sprzęt. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na które kartony zwrócić szczególną uwagę podczas przeprowadzki, tak by ich zawartość nie uległa uszkodzeniu. 

Skorzystaj z pomocy firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzki nigdy nie należą do najłatwiejszych, szczególnie jeśli zajmujemy się tym samodzielnie. Dużym kłopotem jest wówczas transport wszystkich rzeczy. Zapewne nie posiadasz tak dużego auta, w którym udałoby Ci się bez szwanku przewieźć meble i większe sprzęty domowe (lodówka, telewizor itp.). Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która sprawnie, szybko i co najważniejsze – bezpiecznie – przeprowadzi cały proces transportu. Wiele warszawskich firm oferuje naprawdę tanie przeprowadzki, tak więc wcale nie musisz przepłacać. Ponadto korzystając z oferty firmy transportowej, możesz liczyć również na pomoc w zniesieniu i wniesieniu rzeczy. To nie tylko oszczędność czasu, ale również bezpieczeństwo. Wyobraź sobie sytuację, w której musisz samodzielnie, bez niczyjej pomocy znieść lodówkę z 3-go piętra, a później również zmywarkę, telewizor czy kanapę… Nawet gdyby jakimś cudem Ci się to udało, czy masz pewność, że niczego nie uszkodzisz albo że sam nie zrobisz sobie krzywdy? O wiele lepiej zlecić to pracownikom profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która wykona to zadanie sprawnie, szybko i bez uszczerbku.

Przeprowadzka w Warszawie – ile to kosztuje?

Jako singiel, możesz zastanawiać się, czy skorzystanie z pomocy firmy transportowej to opcja na Twoją kieszeń. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, wiele warszawskich firm posiada oferty w przystępnych, niewygórowanych cenach. Tanie przeprowadzki oferuje profesjonalna firma Top Przeprowadzki, która świadczy w pełni kompleksowe usługi na terenie Warszawy, szczególnie w dzielnicach Ursynowa. Sprawdź ofertę firmy i zapytaj o indywidualną wycenę.