Menu Zamknij

Przeprowadzka Warszawa – poznaj Piaseczno

Atrakcyjne warunki zatrudnienia w dużej firmie lub chęć uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach – to tylko część powodów, dla których wiele osób decyduje się na zamieszkanie w stolicy. Niektórzy zainteresowani są kupnem lub wynajęciem lokalu w samym centrum miasta, natomiast inni wybierają obrzeża albo miejscowości sąsiadujące z Warszawą, np. Piaseczno. Czy warto w nim zamieszkać?

Podstawowe informacje o Piasecznie

Piaseczno to miejscowość położona obok stolicy województwa mazowieckiego. Jest ona oddalona o około 17 km od centralnej części Warszawy. Bez problemu można przedostać się z Piaseczna do stolicy za pośrednictwem linii kolejowych. W mieście funkcjonuje kilka szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i policealnych. Znajdują się tam również placówki specjalne. Warto wspomnieć o tym, że na terenie Piaseczna regularnie odbywają się dwa wydarzenia kulturalne – Open Hard Core Fest oraz Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej. W miejscowości tej nie brakuje także zabytków, takich jak np. Kościół św. Anny, cmentarz żydowski i klasycystyczny ratusz. Dodatkowo, w Piasecznie zlokalizowane są siedziby wielu zagranicznych firm.

Plusy przeprowadzki do Piaseczna

Podstawową różnicą między przeprowadzką do jednej z dzielnic Warszawy a mieszkaniem w Piasecznie jest cena nieruchomości. Kupno lokalu w podwarszawskiej miejscowości to dobry pomysł w przypadku osób, dla których kwestie finansowe mają pierwszorzędne znaczenie. Do plusów mieszkania z dala od centrum stolicy zaliczyć można także życie w spokojniejszej okolicy. Choć miejscowość prężnie się rozwija, wciąż stanowi dobrą alternatywę dla mieszkania w jednej z zatłoczonych i głośnych dzielnic Warszawy. Linia kolejowa umożliwia bezproblemowe dotarcie do stolicy. W Piasecznie funkcjonuje szpital, placówki edukacyjne oraz centra handlowe. Dzięki temu jego mieszkańcy mogą zrobić zakupy i skorzystać z pomocy lekarskiej bez konieczności przejazdu do Warszawy.

Wady mieszkania w Piasecznie

Dla osób pracujących w centrum stolicy lub takich, które lubią charakterystyczny dla środkowej części miasta zgiełk, mieszkanie poza Warszawą może okazać się nieco problematyczne lub mało satysfakcjonujące. Do stolicy można przedostać się za pomocą kolejki, natomiast wiele osób wysoce ceni sobie niezależność i chętnie jeździ samochodem. Dotarcie do Warszawy z Piaseczna autem w godzinach szczytu wiąże się przeważnie ze staniem w korkach. Jest to minus mieszkania w podwarszawskiej miejscowości w przypadku gdy nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu. Nieco problematyczne może także okazać się zorganizowanie dnia, jeśli  posiadamy dzieci uczące się w jednej z warszawskich placówek edukacyjnych. Zawiezienie ich do szkoły autem i np. dotarcie do firmy znajdującej się w innej części Warszawy może być bardzo czasochłonne. Mieszkanie w Piasecznie ma zarówno dużo plusów, jak i minusów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie przeprowadzki warto zastanowić się m.in. nad naszą sytuacją finansową.