Menu Zamknij

5 sprawdzonych sposobów na tanie przeprowadzki

Przeprowadzka wymaga zazwyczaj dużego wysiłku oraz sporych nakładów finansowych. Jednym z wydatków, jaki należy ponieść w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, jest transport wszystkich posiadanych rzeczy. Wiąże się to także z koniecznością nabycia materiałów przeznaczonych do pakowania. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy podczas przeprowadzki.

1. Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy

Pierwszym sposobem na zmniejszenie kosztów przeprowadzki jest pozbycie się przedmiotów, które nie są przez nas używane. Segregacją swoich rzeczy powinni się zająć wszyscy domownicy. Przedmioty w dobrym stanie można sprzedać za pośrednictwem różnego rodzaju stron internetowych. Pozwoli to nie tylko odzyskać część wydanej wcześniej kwoty, ale i zmniejszyć ilość pakunków do przewiezienia. Jeśli zamierzamy transportować kartony własnym samochodem, najprawdopodobniej konieczne będzie kilkukrotne pokonywanie tej samej trasy. Im mniej rzeczy do przewiezienia, tym mniej przejazdów, a co za tym idzie – mniejsza ilość zużytego paliwa. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku przeprowadzki do mieszkania znajdującego się w dużej odległości od dotychczasowego miejsca zamieszkania.

2. Systematyczne odkładanie gazet oraz folii

Jeżeli powoli szykujemy się do zmiany miejsca zamieszkania (np. szukamy odpowiedniej dla nas nieruchomości), możemy zacząć gromadzić różnego rodzaju gazety – np. gazetki reklamowe, które otrzymujemy w sklepach lub znajdujemy w skrzynce na listy. Warto także zbierać folię bąbelkową – bardzo często stanowi ona zabezpieczenie produktów zamawianych przez Internet i dostarczanych przez kuriera. Dzięki systematycznemu odkładaniu gazet oraz folii nie będziemy musieli wydawać tylu pieniędzy na materiały do pakowania.

3. Szukanie kartonów w sklepie albo u znajomych

Kupowanie dużej liczby kartonów to wydatek, którego z łatwością możemy uniknąć, gromadząc pudła po sprzęcie czy przedmiotach zamówionych przez Internet. Warto także udać się do pobliskiego sklepu i zapytać o możliwość zabrania kilku kartonów. Nie zapominajmy o porozmawianiu z przyjaciółmi oraz sąsiadami – być może któraś z bliskich nam osób posiada zbędne pudełka w piwnicy. 

4. Rozsądne pakowanie przedmiotów

Kolejnym sposobem na tanią przeprowadzkę jest rozsądne pakowanie wszystkich rzeczy, które chcemy zabrać do nowego domu lub mieszkania. Sporo miejsca zajmuje np. pościel, dlatego warto umieścić ją w workach próżniowych. Im mniej miejsca zajmą transportowane przez nas przedmioty, tym mniej przejazdów będziemy musieli wykonać, żeby cały nasz dobytek znalazł się w nowym lokalu. Dzięki temu wydamy mniej pieniędzy na paliwo.

5. Wybór firmy oferującej tanie przeprowadzki

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie jest skorzystanie z usług firmy oferującej tanie przeprowadzki. Warto zdecydować się na doświadczoną ekipę, która wyręczy nas w pakowaniu i przewożeniu mebli oraz innych przedmiotów. Choć takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowym wydatkiem, unikniemy w ten sposób konieczności wydania pieniędzy na paliwo, a przede wszystkim – zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Dodatkowo, profesjonaliści prawidłowo zabezpieczą nasze rzeczy przed uszkodzeniem. Dzięki temu unikniemy ryzyka zniszczenia drogich przedmiotów, a co za tym idzie – konieczności ich ponownego zakupu.