Menu Zamknij

Praga – zalety przeprowadzki do dzielnicy Warszawy

Przeprowadzka do Warszawy to częsty wybór przyszłych studentów, a także osób pragnących znaleźć satysfakcjonującą, rozwijającą oraz dobrze płatną pracę. Nawet jeśli jesteśmy pewni, że stolica będzie odpowiednim miejscem dla nas, to podjęcie decyzji odnośnie dzielnicy, w której zamieszkamy, może okazać się nieco problematyczne. Dziś przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Pragi. Jakie są zalety mieszkania w tej dzielnicy?

Praga – podstawowe informacje

Jeżeli mówimy o Pradze, możemy wskazać dwie odrębne dzielnice: Pragę-Północ i Pragę-Południe. Pierwsza z nich, zgodnie z Miejskim Systemem Informacji w Warszawie, dzieli się na następujące obszary: Nową Pragę, Starą Pragę, Pelcowiznę i Szmulowiznę. W przypadku drugiej wyodrębniane są: Kamionek, Gocław, Gocławek, Saska Kępa, Olszynka Grochowska oraz Grochów. Praga-Północ graniczy m.in. z Żoliborzem, Białołęką, Targówkiem i Śródmieściem. Sąsiadami Pragi-Południe są natomiast m.in. Mokotów, Rembertów, a także Wawer. 

Praga – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Pierwszym powodem, dla którego warto zdecydować się na wybór Pragi, są ceny kupna oraz wynajmu mieszkań – stosunkowo niskie w porównaniu z domostwami zlokalizowanymi np. na Śródmieściu. Poza tym z Pragi można łatwo przedostać się do innych dzielnic. Możemy przemieszczać się tramwajem, autobusem i metrem – a dokładniej jego drugą linią. Zaletą mieszkania na terenie północnej Pragi jest historyczny charakter tego rejonu. Duża część budynków pochodzi z końca dziewiętnastego albo początku dwudziestego wieku. Na terenie dzielnicy znajduje się Muzeum Warszawskiej Pragi. Dodatkową atrakcją jest Park Praski, w którym zobaczyć można cenne okazy drzew, a także Miejski Ogród Zoologiczny. Praga-Południe słynie z dużej ilości zieleni, dlatego przypadnie do gustu miłośnikom przyrody. Do najbardziej znanych miejsc, zlokalizowanych w tej dzielnicy, należy z pewnością Park Skaryszewski, czyli zabytkowy park krajobrazowy, który znajduje się obok Jeziora Kamionkowskiego. Możemy podziwiać tam rzadkie drzewa, a także interesujące rzeźby i pomniki. Innym ciekawym obiektem jest rezerwat przyrody – Olszynka Grochowska. Zarówno na terenie Pragi-Północ, jak i Pragi-Południe znajdują się liczne zabytki, instytucje kultury oraz szkoły. Warto wspomnieć o tym, że w południowej Pradze zlokalizowany jest również Stadion Narodowy.

Przeprowadzka Warszawa – organizacja

Niezależnie od tego, jaką dzielnicę wybierzemy, proces przeprowadzki należy zorganizować w odpowiedni sposób. Podstawę stanowi skrupulatne przejrzenie posiadanych rzeczy, spakowanie ich i przetransportowanie do nowego mieszkania. Zabezpieczanie oraz przewożenie ciężkich przedmiotów warto powierzyć sprawdzonej ekipie. Doświadczeni pracownicy korzystają z wysokiej jakości materiałów, które ochronią wszystkie cenne rzeczy. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy oferującej tanie przeprowadzki, za zaoszczędzony czas nie będziemy musieli ponosić wysokich kosztów.