Menu Zamknij

Pakowanie do przeprowadzki – w co się zaopatrzyć?

Jednym z największych wyzwań związanych z organizacją i przeprowadzeniem przeprowadzki jest pakowanie swojego dobytku. Tego typu działania są najbardziej pracochłonne, wymagają też poświęcenia dużej ilości czasu. Trzeba wiedzieć, że nie można ich pominąć, nie powinno się także dokonać tego niedbale i niestarannie. W końcu chyba nikt nie chce, aby wyposażenie jego mieszkania uległo zniszczeniu podczas przewozu do nowego lokum. Sprawdź więc w co się zaopatrzyć, aby pakowanie zostało wykonane jak należy!

Jakie materiały przydadzą się podczas pakowania bagaży do przeprowadzki?

Punktem wyjścia przy przygotowaniach do pakowania się jest przeanalizowanie, jaką ilość rzeczy trzeba będzie przetransportować do nowego mieszkania. Warto w tym względzie kierować się popularną ostatnio zasadą minimalizmu. Fundamentalną kwestią powinno więc być przeglądnięcie całego dobytku, posegregowanie go oraz wyrzucenie zniszczonych przedmiotów i tych, które już nigdy się nam nie przydarzą. Generalne porządki znacznie ułatwią i przyśpieszą cały proces pakowania bagaży do przeprowadzki. Świadomość na temat ilości rzeczy, które trzeba zapakować, pozwala określić, jak wiele kartonów, pudełek oraz worków powinno się przygotować – właśnie w nich umieści się całe wyposażenie. 

O czym pamiętać podczas pakowania?

Jest wiele zasad, których praktyczne zastosowanie podczas pakowania może okazać się naprawdę przydatne. Warto poznać je, zapamiętać i wykorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba. Przede wszystkim nie można zapomnieć o tym, że do nowego mieszkania nie powinno się zabierać ze sobą śmieci. Jest to nie tylko nieprzydatne działanie, ale również przynoszące pecha. Ponadto, pakując swoje rzeczy do pudeł, worków oraz kartonów trzeba pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Warto więc zaopatrzyć się także w stare gazety, folie bąbelkową czy skrawki materiałów, którymi można dodatkowo owinąć najbardziej delikatne akcesoria. Poszczególne pudełka powinno się też odpowiednio zaetykietować i podpisać. Może to podpowiedzieć, co znajduje się w każdym z pojemników, jak również wskazać, na które pakunki należy najbardziej uważać w trakcie transportu. Podstawową zasadą przy pakowaniu jest także konieczność umieszczania na spodzie tego, co najcięższe, a na górze tego, co waży najmniej. 

Pakowanie do przeporowadzki krok po kroku!

Ważna jest także wiedza na temat tego w jakiej kolejności trzeba pakować poszczególne rzeczy. Jako pierwsze mogą zostać schowane ubrania, które nie są obecnie używane. W następnej kolejności powinno dojść do demontażu mebli, pakowania dokumentów, książek i innych bibelotów, jak również segregacji kuchennego wyposażenia. Jako ostatnie należy schować elementy garderoby, które wykorzystuje się na co dzień, kosmetyki, lekarstwa, rośliny, pozostałości żywności oraz tak zwany bagaż podręczny, w którym umieści się wszystko to, co warto mieć blisko siebie. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepiej zapakowane i zabezpieczone pakunki mogą ulec zniszczeniu, jeśli będą nieprawidłowo przewożone. Warto więc zadbać, aby rodzaj wykorzystanych do transportu pojazdów był odpowiednio dopasowany. W tym celu polecamy skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.