Menu Zamknij

Osobiste drobiazgi – jak zadbać o nie przy przeprowadzce?

Przeprowadzka bezpośrednio wiąże się z koniecznością segregacji oraz zapakowania całego swojego dobytku. Jego poszczególne elementy wymagają jednak nieco odmiennych działań. W końcu inaczej zapakujemy ubrania, meble, szkło, książki, czy wyposażenie kuchni. Dostatecznie wiele uwagi należy także poświęcić swoim osobistym drobiazgom. Jak zadbać o nie, aby nie doszło do ich uszkodzenia w trakcie transportu? A co równie ważne, w jaki sposób posegregować te bibeloty, żeby później móc szybko je odnaleźć? 

Jak przygotować swoje rzeczy do przeprowadzki?

Bardzo ważne przed rozpoczęciem pakowania się jest dokonanie segregacji całego posiadanego dobytku. Przejrzenie poszczególnych pomieszczeń, zawartości garderoby, jak i pozostałych szafek oraz szuflad to recepta na zapoznanie się ze wszystkimi nagromadzonymi dotychczas przedmiotami. Wyrzucenie, tego co jest niepotrzebne, jak również wskazanie co ma dla nas największą wartość to działania, których po prostu nie można pominąć. Dzięki temu można łatwo określić, które bagaże wymagają największej delikatności, a przy których zastosowanie wyjątkowych środków ostrożności nie jest wymagane. Takie wskazówki mogą okazać się cenne dla osób zajmujących się transportem. 

Jak zapakować osobiste drobiazgi?

Każdemu zależy, aby cały jego dobytek został właściwie zapakowany oraz bezpiecznie przetransportowany do miejsca, które jest celem przeprowadzki. Szczególnie jest to ważne w odniesieniu do najbardziej osobistych przedmiotów, niejednokrotnie mających dla nas znaczenie sentymentalne. Jednak jak tego dokonać? To naprawdę nic trudnego! Wystarczy jedynie odpowiednio zadbać o to, co dla nas najważniejsze. Przede wszystkim warto samodzielnie zająć się ich pakowaniem. W związku z tym powinno się przygotować niezbędne materiały i akcesoria, takie jak pudełka, kartony oraz worki, w których przechowa się przeróżne bibeloty. Bardzo często są to jednak rzeczy wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia, dlatego konieczne jest ich dodatkowe ochronienie. Co więc należy zrobić? Trafnym pomysłem jest owinięcie poszczególnych przedmiotów w ręczniki, skrawki materiałów, czy też stare gazety.

Osobiste przedmioty – jak bezpiecznie je przetransportować podczas przeprowadzki?

W przypadku przewozu bagaży do nowego lokum, co do zasady mamy dwa podstawowe wyjścia. Pierwsze przewiduje skorzystanie z fachowej pomocy firmy przeprowadzkowej. Natomiast drugie wiąże się z samodzielnym przewiezieniem wszystkich pakunków. Te rozwiązania mają swoje zastosowanie także w przypadku transportu naszych osobistych przedmiotów. To, na które z nich ostatecznie się zdecydujemy, zależy od osobistych upodobań i potrzeb. Każde z nich ma bowiem swoje wady i zalety. Dla przykładu załatwienie wszystkiego na własną rękę niweluje ryzyko uszkodzenia się bagaży, co mogłoby mieć miejsce, gdyby zajęła się tym ekipa wykonująca swoją prace niedbale oraz niestarannie. Warto więc podejść do tego tematu z odpowiednią uwagą. Jeśli jednak postawi się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, warto wspomnieć jej pracownikom, na co powinni najbardziej uważać podczas załadunku i rozładunku.