Menu Zamknij

Przeprowadzka Rembertów vs. Wesoła – co wybrać?

Warszawa jest kierunkiem przeprowadzek, który Polacy wybierają coraz częściej. Na taki krok decydują się szczególnie osoby dotychczas mieszkające na wsiach lub w małych miasteczkach. Przeniesienie się do stolicy otwiera przed nowymi mieszkańcami wiele możliwości, wśród których najbardziej obiecująca wydaje się być wizja szybkiego znalezienia dobrze płatnej pracy. Jednocześnie pojawia się jednak wątpliwość związana z tym, na którą konkretnie dzielnicę warto się zdecydować. Rembertów czy Wesoła – sprawdź, jaka lokalizacja będzie bardziej atrakcyjna dla Twojej rodziny!

Rembertów – co oferuje swoim mieszkańcom ta dzielnica stolicy?

Rembertów mieści się w prawobrzeżnej części Warszawy. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które nie lubią zatłoczenia. Dzielnica ta jest bowiem najmniejszym, pod względem liczby ludności, regionem stolicy. Od wschodu Rembertów graniczy między innymi z Wesołą. W jego ramach wyróżnionych jest kilka osiedli, na przykład takich jak: Wygoda, Stary i Nowy Rembertów, Zygmuntów oraz Karolówka. Wyróżniającą cechą tego obszaru jest duża ilość zieleni, która pozytywnie wpływa na stan tamtejszego powietrza. Największą przyrodniczą atrakcją regionu jest rezerwat przyrody Kawęczyn. Rembertów powinien stać się celem przeprowadzki wszystkich osób, dla których bardzo liczy się spokój oraz intymność. Dzielnica ta pozwala mieszkać w stolicy, jednocześnie w pewien sposób odciąć się od gwaru i hałasu typowych dla dużego miasta. Tym bardziej, że dotarcie do centrum Warszawy jest proste, a co najważniejsze zajmuje niewiele czasu. Podróż z Rembertowa liniami Szybkiej Kolei Miejskiej to zaledwie 15 minut. Jako ciekawostkę można wskazać fakt, że w tamtej okolicy znajduje się kilka obiektów wojskowych – na przykład Akademia Obrony Narodowej czy też Centralne Archiwum Wojskowe. Na pewno zainteresuje to wszystkich fanów militariów.

Czy przeprowadzając się do Warszawy warto zamieszkać na terenie Wesołej?

Wesoła jest dzielnicą stolicy, również ulokowaną w prawobrzeżnej części miasta. Dołączona została do Warszawy stosunkowo niedawno, bowiem nastąpiło to pod koniec 2002 roku. Wcześniej Wesoła funkcjonowała jako całkowicie odrębne miasto. Najpopularniejsze osiedla, w jakich można tam zamieszkać to na przykład: Wola Grzybowska, Groszówka, czy Stara Miłosna. Za największą zaletę Wesołej uznawany jest fakt, że na jej terenie znajduje się wiele obszarów zielonych. Podaje się, że ponad połowa tego obszaru to zielona enklawa pełna naturalnego krajobrazu, urokliwych pagórków, zbiorników wodnych oraz sosnowych lasów. Ten swoisty mikroklimat pozwala, mimo mieszkania w Warszawie, odetchnąć pełną piersią. I to naprawdę świeżym powietrzem. Uliczki Wesołej przypominają bardziej leśne aleje. Takie sprzyjające walory przyrodnicze motywują mieszkańców do wzmożonej aktywności fizycznej oraz rekreacji – spacerów, biegania, czy jazdy na rowerze. Charakterystyczne jest tam budowanie domów jednorodzinnych oraz willi. Jednak nie tworzą one ogromnych skupisk, co umożliwia zachowanie swego rodzaju odrębności oraz prywatności.