Menu Zamknij

Przeprowadzka Praga vs. Żoliborz ‒ co wybrać?

Przeprowadzka do Warszawy może stać się dobrą okazją do lepszego poznania stolicy. Warto zatem przed przyjazdem do miasta przyjrzeć się mu bliżej i zastanowić, w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Dziś bierzemy pod lupę Pragę i Żoliborz, wskazując najważniejsze ich cechy.

Przeprowadzka Warszawa Praga ‒ co warto wiedzieć?

Wszyscy zainteresowani przeprowadzką do warszawskiej Pragi powinni wiedzieć, że dzieli się ona na dwie części: Praga Południe i Praga Północ. To właśnie Praga północna jest jednak najczęściej odwiedzana przez turystów i pod tym względem uważana za atrakcyjniejszą. Mimo utrwalonych i niezbyt pozytywnych stereotypów dzielnica jest dogodna do zamieszkania z kilku koniecznych do wymienienia względów. Jednym z nich jest rozwinięta komunikacja miejska, a zwłaszcza II linia metra. Po przeprowadzce do Warszawy będzie można zatem bez trudu dotrzeć do pracy w innej lokalizacji. Druga sprawa to koszty związane w wynajmem czy kupnem mieszkania ‒ na Pradze są one mniejsze niż chociażby w Śródmieściu lub na Ochocie. Zachętą do podjęcia przeprowadzki może być też tętniąca życiem okolica, w której nie brakuje klimatycznych restauracji i pubów. Mieszkańcy zamieszkujący tę dzielnicę nie mogą narzekać również na brak zieleni, a najlepszym tego dowodem jest Park Skaryszewski. Jednym z najbardziej znanych osiedli Pragi jest natomiast Saska Kępa. Być może to właśnie tam chciałbyś zamieszkać?

Warszawa Żoliborz ‒ poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Żoliborz to dzielnica Warszawy, która mieści się w jej lewobrzeżnej stronie. Dzieli się ona na trzy części: Marymont-Potok, Sady Żoliborskie i Stary Żoliborz. To najmniejsza część Warszawy, co nie oznacza, że nie warta uwagi, jeśli myślimy o przeprowadzce do stolicy. Dlaczego? Po pierwsze, Żoliborz to miejsce, które spodoba się osobom lubiącym zieleń i naturę ‒ nie brakuje tu bowiem znanych urokliwych parków, takich jak: park Żeromskiego, park przy Cytadeli czy też Kępa Potocka. Ta ostatnia stanowi gratkę głównie dla fanów uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Osiedle, które warto wziąć pod uwagę szukając swojego miejsca w Warszawie na Żoliborzu po przeprowadzce, to chociażby Sady Żoliborskie. Zostało ono zaprojektowane jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku przez Halinę Skibniewską.

Przeprowadzka do Warszawy: Praga czy Żoliborz?

Każda z dzielnic przedstawionych powyżej może poszczycić się pewnymi atutami, które przemawiają za wyborem jej jako miejsca zamieszkania. Jeśli już podejmiesz decyzję, skontaktuj się z naszą firmą. Świadczymy profesjonalne usługi związane z przeprowadzkami, kładąc nacisk na sprawną jej realizację i dbałość o powierzone nam sprzęty i inne rzeczy. Poza tym znamy dobrze Warszawę i zadbamy o to, żebyś był zadowolony z procederu, jakim jest przeprowadzka.