Menu Zamknij

Przeprowadzka: Targówek vs. Wesoła ‒ co wybrać?

Jeśli czeka Cię przeprowadzka, Warszawa jest miejscem, do którego warto się przenieść. To miasto niesie za sobą wiele możliwości niedostępnych w innych regionach naszego kraju. Stolica daje szansę na zdobycie wiedzy, znalezienie pracy czy też aktywne uczestnictwo w życiu towarzyskim i kulturalnym. Jednak to miasto jest tak duże – na jaką więc dzielnicę warto się zdecydować? Sprawdź, czym charakteryzują się Targówek oraz Wesoła i przekonaj się, która z tych lokalizacji bardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Targówek – dlaczego warto tam mieszkać?

Targówek jest jedną z dzielnic Warszawy. Położony jest w jej prawobrzeżnej części. Obecnie mieszka tam ponad sto tysięcy mieszkańców. Zwyczajowo dzielnica ta dzieli się na region o charakterze mieszkalnym, jak również ten typowo przemysłowy. Na tę pierwszą lokalizację składają się – Bródno, Targówek Mieszkaniowy i Zacisze, natomiast drugą tworzy Targówek Fabryczny. Jeśli myśli się o Targówku, to pierwsze do głowy przychodzi określenie „sypialnia Warszawy”. Takie sformułowanie weszło do codziennego języka, jednocześnie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. W końcu to właśnie w tym rejonie stolicy jest cała masa bloków mieszkalnych, w których swoje lokum wynajmuje rzesza osób – głównie „słoików”, którzy do Warszawy przyjechali na studia lub za pracą. Przeprowadzka na Targówek może być świetnym rozwiązaniem również dla rodzin z dziećmi lub osób starszych, które cenią sobie przebywanie na łonie natury. Bowiem dzielnica ta w 30% składa się z terenów zielonych. Tworzą je przede wszystkim liczne ogródki działkowe, czy też popularne: Lasek Bródnowski, Park Bródnowski oraz Park Wiecha. Można tam spacerować, biegać, jeździć na rowerze czy też uprawiać inne sporty. Pojawiają się również plany zlokalizowania na Targówku stacji metra, co przyczyni się do polepszenia komunikacji z centrum miasta.

Wesoła – czy to dobre miejsce do przeprowadzki?

Celem przeprowadzki do Warszawy może być również Wesoła. Jest to młoda dzielnica, która wcześniej była odrębnym miastem, a do stolicy dołączyła się dopiero kilkanaście lat temu. Przez to cechuje się swego rodzaju peryferyjnym charakterem, a ilość jej mieszkańców jest niższa niż w innych dzielnicach i wynosi nieco ponad 25 tysięcy. Niewielkie zaludnienie sprawia, że można poczuć się tutaj kameralnie oraz zadbać o swoją prywatność. Wesoła jest więc dzielnicą, w której dobrze poczują się osoby ceniące sobie spokój i bezpieczeństwo. Ten region stolicy znajduje się z dala od zgiełku wielkiego miasta, jednocześnie komunikacja z centrum nie sprawia kłopotów. Jeśli ruchliwe ulice Warszawy i generowany przez nich hałas odstraszają Cię od zamieszkania w stolicy, Wesoła może być odpowiednią alternatywą. Ponadto ta zielona enklawa wyróżnia się niskim wskaźnikiem przestępczości. Przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi znajdą tam swój azyl. Tym bardziej, że w Wesołej nie brakuje obszarów rekreacyjnych, które umożliwiają aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Każdy może odszukać tam idealną dla siebie formę wypoczynku.