Menu Zamknij

Jakich błędów unikać podczas przeprowadzki? Podpowiadamy!

Przeprowadzka to skomplikowany proces, który składa się z kilku następujących po sobie etapów. Każdy z nich należy odpowiednio zaplanować i właściwe zrealizować. Pominięcie chociażby jednego z nich może być źródłem problemów oraz negatywnych emocji i nerwów. Wszystko przez to, że podczas zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania jesteśmy skazani na podejmowanie wielu istotnych decyzji, w krótkim okresie czasu. Dobrze jest więc wiedzieć, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas przeprowadzek i jak ich uniknąć!

Stwórz plan przeprowadzki!

Fundamentalnym błędem Polaków podczas przeprowadzek jest brak harmonogramu określającego czas dokonania poszczególnych działań. A stworzenie planu ma tak duże znaczenie. Dzięki niemu od razu widać, jakie czynności należy krok po kroku wykonywać, aby przeprowadzka przeszła sprawnie i zakończyła się sukcesem. Pamiętaj – dobra organizacja oparta na liście działań to podstawa!

Zaplanuj odpowiednio dużo wolnego czasu!

Przeprowadzka nie jest możliwa do zrealizowania w tak zwanym międzyczasie. Jest to podstawowy błąd wielu osób, które wychodzą z założenia, że przeprowadzkę da się zrobić z dnia na dzień. Nic bardziej mylnego. Przeniesienie się do nowego miejsca zamieszkania jest bardzo czasochłonne. Szczególnie dużo czasu zabiera segregacja, pakowanie i zabezpieczanie dobytku przed transportem. I o ile samo przewiezienie wszystkich rzeczy nie trwa aż tak długo, o tyle wkładanie wszystkiego do pudeł może zająć nawet kilka dni. Na czas przeprowadzki warto więc wziąć urlop.

Zadbaj, aby Twoje rzeczy nie zniszczyły się podczas transportu!

Błędem powtarzającym się w czasie przeprowadzki jest także nieodpowiednie pakowanie posiadanego dobytku. Przede wszystkim należy rozpocząć je od posegregowania poszczególnych rzeczy. Następnie konieczne jest umieszczenie pogrupowanych przedmiotów w specjalnych pudełkach. Każdy z takich kartonowych pojemników powinien być podpisany, dzięki czemu będzie wiadomo co się w nim znajduje. Warto także odpowiednio je zabezpieczyć, aby ich zawartość nie wysypała się podczas transportu. Szczególnie trzeba uważać na delikatne, szklane przedmioty, które szybko mogą ulec zniszczeniu. Tak wykonana przeprowadzka pozwoli bezpiecznie przewieźć wszystko na nowe miejsce.

Wybierz odpowiednią firmę przeprowadzkową!

Innym z błędów podczas przeniesienia do nowego lokum może być chorobliwa chęć zaoszczędzenia. A pamiętać trzeba, że tania przeprowadzka to nie zawsze dobra przeprowadzka. Wybierając firmę przeprowadzkową, nie kieruj się więc tylko i wyłącznie ceną, jaką zapłacisz za skorzystanie z takiej pomocy. O wiele ważniejsza jest jakość świadczonych usług oraz opinie dotychczasowych klientów na ich temat. Warto odpowiednio wcześniej zorientować się jakie firmy tego typu działają w najbliższej okolicy, porównać ich oferty i skonsultować się z osobami, które wcześniej korzystały już z ich usług. Nie wybieraj więc pierwszego lepszego przedsiębiorstwa, tylko zdecyduj się na to, które w najszerszym stopniu spełnia Twoje indywidualne potrzeby i pragnienia.