Menu Zamknij

Szklane przedmioty – jak ich nie uszkodzić podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka jest wymagającym przedsięwzięciem. Szczególnie pod względem organizacyjnym. Przeniesienie do nowego lokum należy więc zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Największą uwagę trzeba zwrócić na sposób, w jaki przetransportuje się szklane przedmioty. Wymaga to niezwykłej delikatności i rozwagi. Dlatego też warto poznać przydatne wskazówki, które mogą okazać się pomocne podczas przewożenia wykonanego ze szkła wyposażenia naszego mieszkania.

Jakie materiały przydadzą się przy pakowaniu szkła?

Niezwykle ważnym etapem każdej przeprowadzki jest pakowanie posiadanych przez nas przedmiotów. Przed rozpoczęciem tego rodzaju działań niezbędne jest zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne akcesoria. Wśród nich powinny znaleźć się różnej wielkości kartonowe oraz plastikowe pudełka. Sprawdzą się także materiały, które dodatkowo ochronią szklane elementy. Mogą to być chociażby: stare gazety oraz papiery, kawałki styropianu czy też folia bąbelkowa. Nie obejdzie się również bez nożyczek, taśmy klejącej oraz naklejek z napisami typu „uwaga szkło” lub „ostrożnie – delikatne przedmioty”.

Jak przygotować szklane przedmioty do transportu?

Pakowanie powinno odbywać się w odpowiedniej kolejności. W przypadku segregowania szklanych przedmiotów możemy skorzystać z dwóch podstawowych rozwiązań. Jedno z nich zakłada układanie ciężkich przedmiotów na dnie pudełka lub kartonu oraz układnie na nich szkieł opakowanych w ochronny papier lub starą gazetę. Jednak, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko potłuczenia się delikatnego wyposażenia naszego mieszkania, zalecane jest transportowanie szkła w całkowicie odrębnym pojemniku. Warto wybrać jakieś mniejsze pudełko, a kruche elementy należy pojedynczo zabezpieczyć przed włożeniem do takiego opakowania. Puste przestrzenie dobrze jest uzupełnić materiałem, który zapobiegnie wzajemnemu obijaniu się o siebie poszczególnych przedmiotów. W tej roli mogą sprawdzić się: skrawki materiału, wata, papiery, kawałki styropianu, jak również ochronna folia bąbelkowa, które zamortyzują wstrząsy. Na końcu należy dokładnie zakleić pojemnik taśmą klejącą. Nie można zapomnieć również o umieszczeniu na odpowiednich pudełkach naklejki, która będzie ostrzegała, że wewnątrz znajdują się łatwe do zniszczenia bibeloty. To, że w danym momencie wiesz, gdzie jest zapakowane to, na co najbardziej trzeba uważać, nie znaczy, że za chwilę nie pomiesza się ono z innymi workami, pudełkami i kartonami, które będziesz musiał bezpiecznie przewieźć do nowego miejsca zamieszkania.

A może warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?

Jeśli marzą Ci się tanie przeprowadzki, powinieneś we własnym zakresie przenieść wszystkie rzeczy z dotychczasowego mieszkania do nowego lokum. Natomiast, jeśli nie masz czasu samodzielnie wszystkiego zorganizować, a przy tym dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi, możesz skorzystać z usług firmy transportowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wtedy, kiedy masz do przewiezienia wiele szklanych i delikatnych przedmiotów, które wymagają fachowego przetransportowania we wskazane miejsce.