Menu Zamknij

Cena przeprowadzki – od czego zależy?

Przeprowadzka mająca miejsce w  obrębie kraju wiąże się z niemałymi kosztami. Jeśli myśli się o przeniesieniu za granicę, trzeba pamiętać, że taka inwestycja będzie jeszcze większa. Warto przy tym wiedzieć, że cena transportu jest dosyć zróżnicowana. Sprawdź, jakie czynniki mają na nią największy wpływ i oszacuj, ile pieniędzy zapłacisz za skorzystanie z usług firmy transportowej!

Jak wygląda wycena przeprowadzki?

Na cenę przeprowadzki składa się wiele czynników. Określając wielkość takiego nakładu, trzeba bezwzględnie wziąć je pod uwagę. Przede wszystkim należy wskazać, jak duża ilość Twojego dobytku będzie musiała zostać przetransportowana. Nie bez znaczenia jest także długość trasy, jaką pokonać ma firma przeprowadzkowa. Im większa odległość pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku zostanie wskazana, tym cena będzie wyższa. Koszt przeprowadzki jest uzależniony ponadto od terminu przeprowadzki oraz czasu, jaki ekipa przeznaczy na zapakowanie i rozpakowanie Twoich rzeczy. Niezbędny element to również jednoczesne przeanalizowanie istotnych cech takiej usługi, wśród których najbardziej znaczące są: zakres pomocy udzielanej przez pracowników firmy transportowej, obecność udogodnień takich jak winda czy też możliwość dojazdu jak najbliżej budynku. Inne czynniki kształtujące cenę to na przykład: rodzaj wykorzystanego środka transportu oraz nakład pieniężny przeznaczony na zakup materiałów służących do pakowania. Składowa wymienionych powyżej aspektów tworzy ostateczny koszt przeprowadzki.

Przeprowadzka w kraju – jaki jest jej koszt?

Cena przeprowadzki może być określana na różny sposób. Istnieją dwie podstawowe zasady w tym zakresie. Pierwsza z nich wskazuje, że koszt przetransportowania rzeczy do nowego mieszkania obliczany jest w przeliczeniu na kilometr, jaki pokona ekipa. Stawka kilometrowa wynosi najczęściej kilka złotych. Takie rozwiązanie sprawdza się chociażby w przypadku transportu rzeczy pomiędzy różnymi miastami. Jeśli jest miejscem przeprowadzki Warszawa, Kraków, Toruń lub odbywa się ono w obrębie jakiejkolwiek innej miejscowości, korzysta się z drugiego rozwiązania. Zgodnie z nim pobierana jest określona stawka godzinowa, a jej wysokość to kilkadziesiąt złotych. Koszt przeprowadzki jest wtedy bezpośrednio powiązany z czasem jej trwania. Tanie przeprowadzki są więc możliwe, należy tylko wybrać firmę transportową, która ma najbardziej atrakcyjną ofertę.

Ile kosztuje przeprowadzka międzynarodowa?

Coraz częściej Polacy decydują się na przeprowadzkę za granicę. Wtedy firma transportowa musi pokonać o wiele dłuższą trasę. Bezpośrednio przekłada się to na większą cenę, jaką trzeba zapłacić za przewiezienie wyposażenia starego mieszkania do nowego lokum. Koszty te jeszcze bardziej wzrastają, kiedy konieczne jest poruszanie się płatnymi autostradami. I tak dla przykładu transport do Holandii, Niemiec czy Belgii może kosztować nawet 1300 złotych. Natomiast nieco więcej trzeba zapłacić za przeprowadzkę do dalej położonych państw – Francji lub Włoch. Wtedy to ogólna wartość transportu może wynieść nawet ponad dwa tysiące złotych.