Menu Zamknij

Przeprowadzki specjalistyczne — jak się do nich przygotować?

Przeprowadzka należy do bardzo żmudnych i stresujących zadań. To nie tylko jeden dzień obejmujący transport rzeczy pomiędzy mieszkaniami, ale cały proces czynności, do których warto wcześniej dobrze się przygotować. Szczególnej uwagi wymagają przeprowadzki specjalistyczne. Dobrze jest zadbać o to, by wcześniej opracować plan przeprowadzki i realizować go krok po kroku.

W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę?

Przygotowania najlepiej jest zacząć na około 2 miesiące przed planowaną zmianą mieszkania. Na początku oszacujmy, ile czasu potrzebujemy na przeprowadzkę. Dobrze jest zaplanować urlop na ten okres, aby uniknąć dodatkowego stresu i zamieszania. Pamiętajmy, że zmieniając miejsce zamieszkania, musimy powiadomić o tym odpowiednie instytucje, dlatego już na samym początku zadbajmy o niezbędne dokumenty. W tym samym czasie należy uregulować wszystkie rachunki i formalności związane z nowym mieszkaniem.

Najważniejszy krok przy przeprowadzce: porządki

Przed porządkowaniem rzeczy powinniśmy zorganizować kartony o różnych rozmiarach, worki próżniowe, taśmy, folie, skrzynki, kosze oraz pojemniki potrzebne do transportu rzeczy. Należy dokładnie zastanowić się, co jest nam niezbędne, a co możemy wyrzucić. Jeśli posiadamy garaż, piwnicę lub strych to właśnie porządkowaniem tych pomieszczeń powinniśmy zająć się w pierwszej kolejności.

Pakowanie dobytku

Pakowanie wymaga dokładnego posegregowania przedmiotów. W jednym kartonie powinny znajdować się rzeczy tego samego rodzaju. Osobno zapakujmy porcelanę, osobno szkło. Do innego pudła wrzućmy odzież, a do innego książki. Łatwo tłukące się przedmioty zabezpieczmy papierem pakowym i folią bąbelkową. Każdy karton z osobna trzeba odpowiednio opisać. Ułatwi nam to rozlokowanie się w nowym mieszkaniu. Dobrze jest również sporządzić spis pudeł z podziałem na konkretne pomieszczenia. Na tym etapie powinniśmy ostatecznie zdecydować, czy potrzebujemy przewieźć rzeczy o niestandardowych gabarytach lub cenne pamiątki po bliskich. Ich bezpieczny transport zagwarantuje wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej zajmującej się przeprowadzkami specjalistycznymi.

Jak wybrać rzetelną firmę przeprowadzkową?

Pierwszym krokiem, który pomoże nam wybrać kompetentną firmę przeprowadzkową jest sprawdzenie opinii zadowolonych klientów. Już przy pierwszym kontakcie telefonicznym powinniśmy zostać poinformowani o etapach realizacji usługi oraz szacowanych kosztach. Pracownicy takiej firmy, zadbają o profesjonalne wykonanie przeprowadzki, począwszy od załadunku i transportu dobytku, na rozładunku, a nawet ustawieniu przedmiotów kończąc. Wszystko zależy od zakresu usług. Posiadając niestandardowe czy drogocenne przedmioty, ich pakowanie i odpowiednie zabezpieczenie możesz zlecić takiej firmie. Wśród usług specjalistycznych znajdzie się także demontaż i montaż mebli oraz urządzeń, pakowanie mieszkania, sortowanie rzeczy, sprzątanie lokalu.

Przeprowadzki nie należą do łatwych, jednak z dobrym planem i pomocą specjalistów każdy sobie z nimi poradzi.