Menu Zamknij

Pakowanie ubrań podczas przeprowadzki – porady

Organizacja przeprowadzki nie należy do łatwych przedsięwzięć. Jednym z jej najistotniejszych punktów  jest segregacja rzeczy i ich pakowanie. Umiejętne ułożenie inwentarza w pudełkach pozwoli przyspieszyć cały ten proces, oszczędzając nie tylko miejsce, ale też cenny czas.

Pakowanie ubrań podczas przeprowadzki – czego lepiej unikać?

Pakowanie odzieży podczas przeprowadzki często zostawiamy na ostatnią chwilę i traktujemy po macoszemu. To duży błąd, ponieważ trudności w jej przewiezieniu mogą pojawić się już na samym początku. Na organizację ubrań powinniśmy przeznaczyć osobny czas. Musimy mieć świadomość, że odzież łatwo ulega zabrudzeniu, które niekiedy trudno usunąć. Z tego właśnie powodu nie jest wskazane pakowanie ubrań pomiędzy załadunkiem innego sprzętu czy mebli. Co prawda ubrania nie mogą się potłuc ani złamać, jednak umieszczenie ich w workach foliowych też nie jest najlepszym pomysłem. Worki chronią je jedynie przed zabrudzeniem. Po rozpakowaniu ubrania będą pogniecione, wymięte i trzeba będzie je składać na nowo.

Opakowania na odzież – co wykorzystać

Kartony, skrzynie, kosze i inne pojemniki to najlepsze rozwiązanie dla transportu odzieży podczas przeprowadzki. Ubrania można spakować złożone, a następnie w takiej formie je wypakowywać. To ogromna oszczędność czasu. Jednak nie każdy element garderoby można przetransportować w ten sposób. Elegancką odzież taką jak garnitury, garsonki, żakiety i podobne najlepiej przewozić w szczelnych pokrowcach. Do transportu obuwia z powodzeniem można wykorzystać worki jutowe, które nie tylko odgradzają je od reszty, ale także chronią przed przykrym zapachem. Worki próżniowe będą za to odpowiednie do przewozu pościeli i tkanin domowych. Tak zapakowane nie ulegną zabrudzeniu i zajmą niewiele miejsca. Zadbajmy o to, by odzież przygotowana do transportu była czysta i sucha. Jeśli jednak w momencie przeprowadzki musimy przewieźć zabrudzone rzeczy, należy zapakować je osobno.

Jak zaoszczędzić miejsce przy pakowaniu ubrań podczas przeprowadzki?

Przy przeprowadzce każda przestrzeń w kartonie czy innym pojemniku jest na wagę złota. Odpowiednie ułożenie rzeczy pozwoli maksymalnie wykorzystać nawet najmniejszą powierzchnię. Na samo dno najkorzystniej zapakować ubrania zajmujące najwięcej miejsca. W kolejnych warstwach układajmy rzeczy lekkie i mniejsze. Pozostawione zagłębienia i luki będą idealne na bieliznę i akcesoria. Dobrym pomysłem jest także rolowanie ubrań zamiast składania ich w kostkę. Przed rolowaniem dobrze jest pogrupować ubrania według rodzaju. Wówczas zawinięcie ich będzie łatwiejsze, a odnalezienie potrzebnych ubrań szybsze i wygodniejsze. W taki sposób maksymalnie zaoszczędzimy miejsce, a ubrania nie będą wymięte i pogniecione. Inny trick, który warto zastosować podczas pakowania, to umieszczenie par skarpetek w butach. Dodatkowo, w skarpetach można umieścić delikatną biżuterię. W ten sposób buty pozostaną w niezmienionym kształcie, biżuteria będzie doskonale chroniona, a skarpety nie będą wykorzystywać dodatkowego miejsca.