Menu Zamknij

Profesjonalna firma przeprowadzkowa, czyli jaka

Pomoc firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka to nie tylko majacząca w oddali perspektywa nowego życia i zmian, to również duży stres. Chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nie jest to jednak łatwe, gdyż często musimy panować nad kilkoma rzeczami naraz. Podczas zmiany miejsca zamieszkania dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która znacznie ułatwi cały proces.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Istnieje kilka kryteriów, które należy brać pod uwagę, wybierając firmę przeprowadzkową. Obecnie dużo ekip oferuje usługi wątpliwej jakości, dlatego ważne jest, by przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zrobić dokładny research. Na co więc zwracać uwagę?

  • Referencje – nie ma niczego bardziej przekonującego o  sprawnym działaniu firmy niż pozytywne referencje osób które skorzystały z jej usług. Przed wyborem firmy zrób wywiad wśród znajomych lub poczytaj komentarze i oceny firm w Internecie.
  • Pracownicy – są tak naprawdę istotą całej firmy. Na nic zdadzą się dobre założenia, jeśli nie będą wykonywane przez kompetentnych ludzi. Pracownicy powinni być obowiązkowi, kontaktowi, pomocni oraz odpowiedzialni.
  • Bogata oferta usług – dobrze, jeśli firma oferuje kompleksowe usługi, w skład których wchodzi: pakowanie mienia, demontaż i montaż mebli oraz sprawny załadunek i rozładunek.
  • Ubezpieczenia/ licencje – należy sprawdzić podstawy prawne funkcjonowania firmy, czyli czy posiada ona licencje na przewóz rzeczy oraz polisy ubezpieczeniowe

Jak wybrać firmę?

  • Przeanalizuj czego dokładnie oczekujesz od firmy. Jaki zakres obowiązków chcesz im powierzyć. Pomyśl co i na jaką odległość będziesz przewozić. Informacje te pomogą ci wybrać najodpowiedniejszą ekipę do przeprowadzki.
  • Kiedy już wiesz, czego chcesz, czas na szukanie potencjalnych firm, z których usług będziesz korzystać. Pierwsze, co powinieneś zrobić, to zapytać znajomych, czy mogą polecić konkretną  firmę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalną i sprawdzoną ekipą. Ogłoszeń możesz szukać również w Internecie lub w gazetach.
  • Kiedy masz już kilku kandydatów dokładnie porównaj ich ofertę ze swoimi oczekiwaniami, które wcześniej ustaliłeś.
  • Pamiętaj, żeby przed ostateczną decyzją, którą firmę wybrać wykonać rozmowy w celu doprecyzowania wszystkich szczegółów. Pozwoli Ci to uniknąć później niespodziewanych dodatkowych opłat lub niedomówień.
  • Kiedy już wybrałeś firmę czas na podpisanie umowy. To bardzo ważne. Ten dokument chroni Twoje interesy i w razie niepowodzeń pozwoli na złożenie reklamacji. Pamiętaj żeby dokładnie przeczytać umowę, powinna ona zawierać wszystkie warunki współpracy. Dopilnuj, aby nie znalazły się na niej podstępne kruczki czy niejasne zapisy.

Pamiętaj, że na wynajęciu firmy przeprowadzkowej nie warto oszczędzać. W końcu powierzasz jej swój dorobek życia, dlatego zadbaj o to żeby jej usługi były świadczone profesjonalnie a pracownicy byli wykwalifikowani.