Menu Zamknij

Ekipa sprzątająca po przeprowadzce – czy warto się na nią zdecydować?

Przeprowadzka do nowego domu czy mieszkania wiąże się z wieloma emocjami. Często towarzyszy temu wydarzeniu ekscytacja i zadowolenie. Jesteśmy szczęśliwi, ze nastąpi zmiana w naszym życiu i wprost nie możemy się doczekać aż wprowadzimy się do nowego miejsca. Jednak zanim na dobre będziemy mogli cieszyć się z przekwaterowania czeka jeszcze niestety nużący proces sprzątania po przeprowadzce, który może skutecznie ostudzić nasz entuzjazm.

Niemiły obowiązek sprzątania

Nie ma zbyt dużej przesady w stwierdzeniu, że przeprowadzka, zaraz obok remontu, jest jednym z największych bałaganów, z jakimi spotykamy się w życiu. Kiedy już zapakujemy swój dobytek w kartony, okazuje się, że jest mnóstwo rzeczy, które trzeba wyczyścić. Nawet jeśli regularnie sprzątaliśmy w naszym domu, to zawsze znajdą się miejsca będące do tej pory zakryte i pokryte kurzem.

Kolejnym problemem jest sentyment do posiadanych przez nas przedmiotów. Przeprowadzka zmusza, by ograniczyć ilość posiadanych rzeczy. Nie jest jednak łatwo rozstać się z kolekcją porcelanowych słoni czy muszlą przywiezioną z wakacji w Hiszpanii. Chociaż dobrze zdajemy sobie sprawę, że spora część przedmiotów, które posiadamy jest nam zupełnie niepotrzebna lub nie korzystamy z nich to i tak łudzimy się, że kiedyś nam się przydadzą i nie chcemy ich się pozbyć.  

Zalety firmy sprzątającej

W związku z tym, że sprzątanie po przeprowadzce jest  bardzo czasochłonne, generuje wiele kosztów zarówno energetycznych jak i finansowych, które musimy przeznaczyć na zakup środków do czyszczenia oraz że nie wszyscy lubią i potrafią sprzątać  dobrym pomysłem może okazać się wynajęcie ekipy sprzątającej.

Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze,  mamy pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób profesjonalny oraz z użyciem specjalistycznych środków czyszczących. Mieszkanie po takim sprzątaniu będzie w nieskazitelnym stanie.  Ma to duże znaczenie jeżeli chcemy nasze stare mieszkanie sprzedać lub wynająć. Jest to ważne również wtedy gdy jako najemcy oddajemy mieszkanie właścicielowi i chcemy być pewni, że odzyskamy całą kaucje.

Po drugie, takie rozwiązanie pozwoli nam oszczędzić mnóstwo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie starego mieszkania. W tym czasie możemy zając się urządzaniem nowego lokum. Argument ten może przekonać osoby, które na co dzień mają mało czasu, np. z powodu długich godzin pracy lub posiadania małych dzieci.

Po trzecie, jest to doskonałe wyjście dla osób niecierpliwych i łatwo stresujących się. Sprzątanie po przeprowadzce może być bardzo przykrym zajęciem, które potrafi przysporzyć wiele nerwów.

Korzystne rozwiązanie

Wynajęcie ekipy sprzątającej, chociaż wiąże się z dodatkowym wydatkiem może bardzo ułatwić nam cały proces przeprowadzki. Dzięki zdecydowaniu się na sprawdzoną i profesjonalną firmę niemal bezboleśnie przejdziemy przez ten najmniej przyjemny etap zmiany miejsca zamieszkania.