Menu Zamknij

Jak przygotować garderobę do przeprowadzki?

Cała nasza garderoba, którą przechowujemy na co dzień w szafkach, komodach czy szufladach podczas naszej przeprowadzki może stanowić naprawdę spory ładunek. Dlatego warto zadbać o nią w szczególny sposób. Spakowanie naszej garderoby to wyzwanie, ale wyzwanie jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W tym artykule podpowiemy Ci, jak odpowiednio przygotować swoją garderobę do przeprowadzki.

Kilka wskazówek, które ułatwią Ci pakowanie

Przede wszystkim – nie zostawiaj samej czynności pakowania na ostatnią chwilę. Najlepiej zacznij to robić kilka dni przed przeprowadzką. To idealny moment na to, aby przyjrzeć się swoje szafie dokładniej i zrobić selekcję rzeczy. Z pewnością każdy z nas ma wiele ubrań, w których już nie chodzi. Nie ma sensu brać ze sobą bluzek i spodni od dawna już nie używanych i zaśmiecać nowych kątów. Pamiętaj o tym, aby w pierwszej kolejności spakować te ciuchy, z którymi się nie rozstajesz i uważasz je za niezbędne. Ważne jest również to, aby stworzyć sobie listę przewożonych rzeczy. W ten sposób możemy być pewni, że o niczym nie zapomnieliśmy. Jeżeli przewozimy ciuchy, bieliznę, akcesoria typu: paski, czapki, szale w kartonach, dobrze, aby każdy z nich był podpisany. Ułatwi nam to późniejsze rozpakowywanie w nowym miejscu i pozwoli uniknąć niepotrzebnego bałaganu.

W jaki sposób spakować swoje ubrania?

Najlepszym sposobem na przewiezienie naszej garderoby jest wykorzystanie specjalnych kartonów, tzw. szaf ubraniowych. Swoim wyglądem przypominają nam pudła, ale w środku wyposażone są w drążek, na który możemy zawiesić ubrania na wieszakach. Najlepiej wykorzystać taką szafę do przewozu ciężkich kurtek i płaszczy, które w kartonach czy walizkach zajęłyby dosyć sporo miejsca. Ciekawą propozycją są również opakowania foliowe, z których możemy odessać powietrze, tym samym zmniejszając ich objętość. Możemy do nich zapakować spodnie, swetry czy bluzy. Zdarza się również, że niektóre z firm przewozowych posiadają tzw. wieszaki na kółkach albo  ramy, na których możemy powiesić nasze ciuchy. Cała rama bez większego problemu zmieści się do samochodu przewozowego. Powszechnie przyjęło się, że ubrania najlepiej jest pakować razem z wieszakami do worków foliowych lub specjalnych pokrowców przeznaczonych do przewozu części garderoby. Worek zakłada się od dołu i zawiązuje przy haczyku wieszaka. Dla pewności możemy zabezpieczyć go gumką. Dzięki tak zabezpieczonym ubraniom jesteśmy pewni, że nie zostaną one uszkodzone podczas transportu, a dodatkowo taki sposób w znaczący sposób skróci nasz czas ich rozpakowywania.

Nie składaj rzeczy!

To metoda, która sprawdza się nie tylko podczas przeprowadzek, ale też np. w czasie pakowania na wyjazd. Bardzo często nie możemy zmieścić się do walizki, ponieważ w niewłaściwy sposób umieszczamy w niej rzeczy. I tak zamiast składać rzeczy, lepiej je zwijać w rulon. Dzięki temu nasza walizka będzie w stanie pomieścić więcej rzeczy, a co więcej, po wyciągnięciu, nie będą one pogniecione jak dotychczas.

Teraz pozostaje już jedynie przetransportowanie ubrań, korzystając z usług doświadczonej, oferującej tanie przeprowadzki, firmy.