Menu Zamknij

Przewóz elektroniki – na co zwrócić uwagę

Każdy z nas ma w domu przynajmniej kilka sprzętów elektronicznych. Telewizory, komputery, DVD – obecnie nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Problem pojawia się, gdy nadchodzi czas przeprowadzki i urządzenia trzeba ostrożnie przewieźć. Większość z nas obawia się, że część sprzętów może podczas przewozu ulec uszkodzeniu. O czym pamiętać, aby przeprowadzka odbyła się całkowicie komfortowo i bezpiecznie?

Firma przeprowadzkowa

Doskonałym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na firmę, która przewozi meble i sprzęty podczas przeprowadzki. Dzięki temu nawet przeprowadzka w Warszawie lub innym dużym mieście nie stanowi wielkiego kłopotu. Zalet skorzystania z usług firmy jest naprawdę wiele. Nie musimy sami organizować odpowiedniego samochodu, nie trzeba obawiać się o zabrudzenie czy też porysowanie pojazdu. Wielkim plusem jest brak konieczności wykonywania kilku kursów. Ponadto, przewóz objęty jest specjalną gwarancją i istnieje możliwość wykupienia wielu usług dodatkowych, np. demontażu i montażu mebli. Jest to duża oszczędność pieniędzy, gdyż firma Top Przeprowadzki Warszawa oferuje bardzo atrakcyjne ceny.

Odpowiednie zapakowanie

Najważniejszą kwestią podczas przewozu elektroniki jest właściwe zapakowanie i zabezpieczenie urządzeń elektronicznych. Warto zatrzymywać oryginalne styropianowe opakowania, bowiem można je wykorzystać w trakcie przeprowadzki. Doskonale sprawdza się także folia bąbelkowa. Niektóre sprzęty powinniśmy zawinąć w wytrzymałe tkaniny, co ochroni urządzenia przed otarciami, okurzeniem itp. Należy również pamiętać o dokładnym zamknięciu opakowania, chociażby oklejeniu taśmą. W przeciwnym wypadku sprzęt może wypaść z kartonu i się uszkodzić, a nawet całkowicie zniszczyć.

Dodatkowe środki ostrożności

Ochronne opakowania to nie wszystko. Istotne jest odpowiednie ułożenie sprzętów elektronicznych w samochodzie. Najlepiej powkładać je tak, aby nie było pomiędzy nimi przestrzeni lub ewentualne luki między urządzeniami wypełnić np. kocami, ręcznikami. Niezwykle ważna jest ostrożna jazda, gdyż elektronice nie służą wstrząsy i gwałtowne hamowania. Dobrym wyjściem jest wybór takiej pory dnia, gdy nie ma korków oraz zdecydowanie się na mniej uczęszczane drogi, nawet jeśli oznacza to nieco więcej kilometrów. Warto związać kartony z elektroniką, aby nie przesuwały się podczas przewozu. Niezbędna jest także całkowita ostrożność przy przenoszeniu sprzętu, wkładaniu go do samochodu oraz wykładaniu.

Podsumowanie

Przeprowadzka w Warszawie nie musi okazać się wielkim kłopotem, nawet gdy musimy przewieźć elektronikę. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • zdecydowaniu się na firmę przeprowadzkową zamiast działać na własną rękę;
  • zapakowaniu elektroniki w materiały gwarantujące wysoką ochronę;
  • ciasnym ułożeniu sprzętów w samochodzie;
  • wyborze najbardziej komfortowej drogi;
  • zachowaniu jak największej ostrożności.

Dzięki tym kilku zasadom przeprowadzka powinna odbyć się sprawnie, komfortowo i całkowicie bezpiecznie.