Menu Zamknij

Przeprowadzki biur Warszawa – jak przebiega proces?

Każda przeprowadzka stanowi nie lada wyzwanie, jednak szczególnym rodzajem są przeprowadzki biur. Cały proces musi być bardzo dobrze zaplanowany i przeprowadzony zgodnie z różnego rodzaju wytycznymi. Ważne jest nie tylko zadbanie o etykietowanie wyposażenia i odpowiednie zapakowanie przedmiotów oraz dokumentów.

Dobry plan to podstawa

Strategia, którą obiera się podczas przeprowadzek firmowych, jest kluczowa. Przeprowadzka to proces wymagający wysiłku i często niemożliwy do zrealizowania w ciągu jednego dnia. Z tego względu należy opracować bardzo precyzyjny plan, w którym znajdą się nie tylko konkretne daty. Warto zadbać również o podział obowiązków pomiędzy pracownikami. Istotne będzie ustalenie priorytetów taniej przeprowadzki, a także zaplanowanie środków technicznych i wyznaczenie osób odpowiedzialnych za konkretne czynności. Każdy z pracowników powinien zostać poinformowany o stworzonym planie. Najlepiej dostarczyć wydrukowany dokument do ręki każdego z zatrudnionych, żeby mogli zapoznać się z procesem i wiedzieć, co będzie dla nich priorytetowe.

Przenoszenie sprzętu i mebli

Bardzo istotną kwestią podczas przeprowadzki w Warszawie będzie zastosowanie odpowiednich oznaczeń i etykiet na kartonach ze sprzętem oraz wyposażeniem biura. Na etykiecie powinna się znaleźć informacja, co zostało umieszczone w pudle, a także dokąd powinno trafić. Dzięki temu zmniejszymy chaos, który mógłby zapanować podczas szybkiej przeprowadzki i uda się zgodnie z oczekiwaniami przeprowadzić cały proces. Dopiero po zaetykietowaniu poszczególnych części wyposażenia oraz dokonaniu generalnej inwentaryzacji można podjąć się demontażu mebli, pakowania komputerów, drukarek, dokumentów czy archiwów. Wszystkie sprzęty należy odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem podczas transportu.

Zatrudnij dobrą firmę przeprowadzkową

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, co pozwoli zaoszczędzić nerwy i pieniądze. Będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a po drodze firmowe dokumenty nie zostaną zniszczone czy zagubione. Jedna z gorszych rzeczy, mogących przydarzyć się podczas przeprowadzki, to szkody wynikające z utraty mienia firmy i niepotrzebne dodatkowe koszty, które szybka przeprowadzka będzie implikować. Wsparcie dobrej firmy zajmującej się przeprowadzkami służy również skróceniu czasu potrzebnego do przetransportowania rzeczy z jednej lokalizacji do innej, nawet do jednego weekendu czy dnia.

Ważne kwestie dodatkowe

Na przeprowadzki w Warszawie najlepszym momentem będzie piątkowe popołudnie lub sobota. Pracownicy będą mogli rozpocząć pracę w nowym miejscu od początku tygodnia. Czas przeprowadzek to również czas porządkowania. Nie wolno pozostawić żadnych dokumentów czy komputerów w dotychczasowym miejscu, by zapobiec przypadkowemu udostępnieniu danych osobowych osobom trzecim. Wszystko, co nie będzie już potrzebne w nowej siedzibie firmy, oddaj do archiwizacji albo zniszcz w odpowiedni sposób.