Menu Zamknij

Przewóz mebli Warszawa- na co zwrócić uwagę?

Meble szczególnie narażone są na uszkodzenia podczas transportu. Nie jesteśmy w stanie po prostu zapakować ich w karton tak jak pozostałe rzeczy. Są też ciężkie, mają spore gabaryty, a ich przenoszenie nie należy do łatwych zadań. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić sami i potrzebujemy dodatkowych osób. Dowiedzmy się, na co dokładnie zwrócić uwagę przy przewozie mebli.

Zadbaj o zabezpieczenie umeblowania

Przed przeprowadzką powinniśmy w pierwszej kolejności opróżnić wszystkie szafki i zabrać się za pakowanie wszystkich drobiazgów, ubrań oraz wyposażenia mieszkania. To dobra okazja na zrobienie generalnych porządków i pozbycia się nieużywanych rzeczy. Kiedy nasze meble są już puste i dokładnie wyczyszczone z kurzu i innych zabrudzeń, możemy przejść do następnego etapu, jakim jest właściwe zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. W tym celu przydatna okaże się folia stretchowa i folia bąbelkowa, w które możemy kilkakrotnie owinąć nasze meble i okleić je taśmą.

Rozkręć meble, jeśli to konieczne

Nie zalecane jest rozkręcanie umeblowania, chyba że jest to niezbędne do swobodnego wyniesienia wyposażenia. W innym przypadku lepiej wstrzymać się z demontażem, aby nie narażać się na pogubienie elementów i dodatkową pracę przez ponowne składanie. Rozkręcić powinniśmy ciężkie i duże szafy lub komody, które sprawią problem przy transporcie. Lżejsze półki, szafki, biurko, czy regały pozostawmy w całości.

Zorganizuj przestrzeń do znoszenia i wnoszenia mebli

Bez odpowiedniego miejsca trudno będzie nam znosić i wnosić meble. Upewnijmy się, że mamy wolny teren na swobodny załadunek i rozładunek mebli. Powinniśmy też uważać, aby nie stwarzać zagrożenia ruchu drogowego i nie narażać przechodniów na niebezpieczeństwo, jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy.

Poproś o pomoc

W pojedynkę nie jesteśmy w stanie wynosić i wnosić mebli. Do tego celu przydadzą się dodatkowe pary rąk. W kilka osób zdecydowanie szybciej uporamy się z przewozem. Możemy poprosić sąsiadów, rodzinę albo znajomych, którzy nie odmówią nam przysługi.

Skorzystaj z usług firmy przeprowadzkowej

W transporcie mebli najlepiej zaufać profesjonalistom. Dzięki temu nie będziemy się martwić o wybór odpowiedniego transportu oraz możliwe uszkodzenia. Nie zawsze mamy też kogo poprosić o pomoc- z przewozem mebli zdecydowanie nie poradzimy sobie sami. Wybranie firmy transportowej sprawi, że przeprowadzka przebiegnie w sposób, szybki, łatwy i przyjemny, a my nie narazimy się na dodatkowy stres. Fachowcy ponadto pomogą nam właściwie zabezpieczyć meble, kiedy nie mamy na to czasu i bezpiecznie przewiozą je na miejsce. Nie będziemy musieli też wypożyczać większego pojazdu, ponieważ jeśli sami nie posiadamy odpowiedniego środka transportu, przewóz nie będzie możliwy. To wiąże się ze sporymi kosztami, a nie odciąża nas za bardzo od obowiązków- nadal potrzebujemy pomocy przy pakowaniu i wyciąganiu mebli oraz samym transporcie. Firma przeprowadzkowa przeprowadzi przewóz kompleksowo i szybko.