Menu Zamknij

Jak spakować komputer do przeprowadzki?

Sprzęty elektroniczne na dobre wkradły się do naszego codziennego życia. Towarzyszą nam w pracy i domu. Nie rozstajemy się z telefonem, który oprócz funkcji dzwonienia pełni źródło rozrywki. Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie bez dostępu do Internetu, dlatego o elektronikę warto szczególnie dbać. Przy przeprowadzce nie trudno o uszkodzenia, szczególnie jeśli mowa o komputerze stacjonarnym. Niewłaściwe spakowanie spowoduje uszkodzenia, a nawet konieczność wymiany. Z laptopem sprawa jest oczywista: wystarczy spakować go do specjalnej torby albo pokrowca. A jak odpowiednio zabezpieczyć komputer? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

1.Wybór materiałów do pakowania

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zapakowanie sprzętu komputerowego do oryginalnych opakowań. Zostały one stworzone tak, aby zapewnić największy stopień bezpieczeństwa i komfort przenoszenia. Sam karton nie jest jednak wystarczający. Potrzebujemy też dołączonych do pudełek wypełniaczy styropianowych, dzięki którym sprzęt nie będzie się przemieszczał. Co jeśli wyrzuciliśmy oryginalne opakowania? Kupując nowy komputer, nie zastanawiamy się nad tym, że karton może nam się przydać. Często też nie mamy wystarczająco dużo miejsca na jego przechowywanie. W takiej sytuacji możemy sobie poradzić, nie spisując sprzętu na straty. Wystarczy zakupić grubszy niż standardowy karton, który jest bardziej wytrzymały. W przypadku nieszczelności pomocne będzie obklejenie pudła taśmą, a drobne elementy, np. kable, myszkę czy głośniki warto owinąć folią bąbelkową.

2. Nie tylko odpowiednie zapakowanie ma znaczenie

Kiedy już uporamy się z procesem zabezpieczania sprzętu i umieścimy go w kartonach, musimy mieć na względzie bezpieczny transport. Nawet najbardziej solidne opakowanie nie będzie gwarancją bezpieczeństwa, jeżeli nie zadbamy o ostrożność w trakcie przenoszenia. Nie zapomnijmy o podpisaniu pudeł, albo naklejeniu specjalnych etykiet, żeby ekipa przewozowa zachowała szczególną delikatność i uwagę w przenoszeniu komputera. Po upływie czasu możemy też nie pamiętać, w którym kartonie znajduje się sprzęt, szczególnie jeśli pakujemy się stosunkowo wcześnie. Po za tym w transporcie elektroniki najważniejsza jest stabilność. Dopilnujmy, aby kartony stały nieruchomo i nie były narażone na zniszczenie przez spadające na nie inne opakowania.

3. Jak spakować komputer ( w skrócie):

– używamy oryginalnych opakowań,

– wykorzystujemy wypełniacze styropianowe, aby zabezpieczyć sprzęt przed ruszaniem się,

– gdy wyrzuciliśmy kartony po zakupie, korzystamy z grubszych, bardziej wytrzymałych pudeł,

– drobne elementy dodatkowo owijamy w folię bąbelkową,

– podpisujemy pudło z komputerem,

– dbamy o stabilność przewożonej elektroniki i nie stawiamy w pobliżu innych ciężkich kartonów.

Właściwe zabezpieczenie sprzętu to konieczność- bez tego narażamy się na dodatkowe koszty naprawy lub kupno nowego komputera.