Menu Zamknij

Przeprowadzka w 3 dni – jak zorganizować

Dobry strateg

Przeprowadzka Warszawa to doskonały sposób, aby sprawdzić swoje zdolności taktyczne i logistyczne. A im mniej czasu potrzebnego na przenosiny, tym większy stres i wtedy tak naprawdę wychodzi, jaki  jest z nas „wybitny” strateg. Niski zapas czasu nie zawsze jest efektem ubocznym naszego zaniedbania. Zdarzają się przypadki losowe, jak nagłe wypowiedzenie umowy czy nawet kwestie związane z kataklizmem czy decyzjami politycznymi, które wymuszają szybkie podjęcie decyzji o zmianie lokum.

Kartony do przeprowadzki

Największym sprzymierzeńcem podczas szybkiej przeprowadzki są kartony, zatem pierwsze chwile przeznaczone na przeprowadzkę trzeba poświęcić na ich zlokalizowane. Pobliskie sklepy czy nawet urzędy pocztowe nie tylko będą w stanie udostępnić nam niepotrzebne pudła z zaplecza, ale również mogą posiadać je w swojej ofercie sprzedażowej. Wybierając odpowiednie kartony, trzeba kierować się ich wytrzymałością oraz grubością, która uchroni nasze rzeczy przed uszkodzeniami i niepożądaną wilgocią. Podsumowując: będąc zmuszonym lub decydując się na szybką przeprowadzkę, należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie elementy pakowne. Bez nich nasza zmiana lokum może być niezwykle trudna i stresująca. Kartony mogą też posłużyć jako świetny element do selekcjonowania oraz organizacji całego procesu związanego z przeprowadzką, ale o tym za chwilę.

Spis powszechny, czyli co nasze to na papierze

Kolejnym ważnym krokiem, który ułatwi proces przeprowadzki jest sporządzenie listy posiadanego inwentarza. Mając wszystko na papierze mamy doskonałą kontrolę nad panującym chaosem. Lista przedmiotów pozwoli nam nie tylko zweryfikować to, co posiadamy (uwierzcie nam, że czasem znajdujemy w swoich domach dawno zapomniane „skarby”), ale też zweryfikować czy czegoś nie brakuje w momencie rozpakowywania w nowym miejscu. Podczas spisywania rzeczy, nierzadko trafiamy na takie przedmioty, które w żadnym stopniu nie będą nam już potrzebne. Wtedy z czystym sumieniem możemy je najzwyczajniej w świecie wyrzucić lub oddać tym, którym będą one przynosiły radość, na przykład oddając do domów dziecka, ośrodków opiekuńczych oraz szpitali. Możemy też zorganizować sprzedaż, korzystając ze znanych portali aukcyjnych lub wystawiając przedmioty przed dom z przypisanymi do nich cenami.

Selekcja przy szybkiej przeprowadzce

Pozostając przy temacie spisywania przedmiotów, warto zastanowić się nad sporządzeniem listy tematycznej oraz odpowiednim opisaniem kartonów. Co to oznacza? Nic innego jak przygotowanie większej ilości arkuszy papieru. Tytułujemy je zgodnie z nazwą pomieszczenia i nanosimy na nie nazwy danych przedmiotów z nich pochodzących. Tak samo opisujemy kartony. Co nam to da? Przede wszystkim przyspieszy proces wypakowywania przy jednoczesnym uniknięciu chaosu organizacyjnego i zapewni wewnętrzny spokój.

Ostatni krok przy przeprowadzce

Pozostał ostatni etap szybkiej przeprowadzki, czyli kontakt z naszą firmą. Dlaczego akurat my? A dlatego, że gwarantujemy szybki transport, konkurencyjne ceny oraz profesjonalną obsługę i bezpieczeństwo. Poza tym dysponujemy wykwalifikowaną załogą, dobrze prosperującą flotą i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Zapraszamy do korzystania z naszym usług!