Menu Zamknij

6 pomysłów na szybkie posprzątanie strychu

Przykra prawda

Każdy z nas ma pewien sentyment to posiadanych dóbr materialnych. Część z nich to prezenty od najbliższych, pozostałe z kolei stanowią fragmenty naszych wspomnień związanych z ważnymi wydarzeniami czy podróżami. Z biegiem czasu ilość gromadzonych przedmiotów sprawia, że brakuje już miejsca. Wymusza to na nas podjęcie decyzji o relokacji. Najlepszym pomieszczeniem na magazynowanie starych rzeczy jest piwnica, garaż oraz strych. Niestety i tam w niedalekiej przyszłości może zabraknąć wolnej przestrzeni i wtedy stajemy przed potężnym dylematem, jakim jest dokonanie porządku i pełnej selekcji. Jak się za to zabrać? Czy są jakieś skuteczne sposoby na skuteczne ogarnięcie strychu czy piwnicy? Przedstawimy wam 6 pomysłów, jak szybko wysprzątać strych.

  • Spokój przede wszystkim

Wchodząc na strych i widząc jak wiele pracy nas czeka, musimy w pierwszej kolejności uzbroić się w spokój. Nie od razu Rzym zbudowano, a cierpliwość będzie stanowić naszą najpotężniejszą broń. Wraz z pozytywnym nastawieniem przychodzą chęci oraz zaangażowanie. Polecamy też przed przystąpieniem do porządków, napić się zielonej herbaty. Rozbudzi w nas energię i sprawi, że z marszu przystąpimy do działania.

  • Kurz nam nie straszny

Największym wrogiem każdego pomieszczenia czy mebli jest wszędobylski kurz, który potrafi się pojawić dosłownie znikąd. Przystępując z nim do walki, dobrze jest zaopatrzyć się w kilka przyrządów. Mop, ściereczki oraz ręczniki papierowe w połączeniu z odpowiednimi płynami wiodących producentów sprawią, że strych będzie wyglądać jak nowy.

  • Zero sentymentów

Dalszym elementem sprzątania będzie selekcja oraz wyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów. Niekiedy mogą one stanowić ponad połowę całego dobytku zgromadzonego na strychu. I uwaga: według naszego doświadczenia jest to najtrudniejszy etap. Dlaczego? Bowiem więzy łączące nas z wieloma rzeczami są tak bliskie, że nie będziemy w stanie wyrzucić ich do śmietnika. Trzeba mocno zacisnąć pięści i nie patrzeć w przeszłość.

  • Sprzedaż lub oddanie

Część rzeczy zgromadzonych na poddaszu będzie nadawała się do dalszego użytku. Jednak z wielu przyczyn, choćby takich jak zakup nowego sprzętu narciarskiego, sprawia że zalegające gdzieś w koncie narty nie tylko zajmują cenną przestrzeń, ale również nie widzimy już możliwości z ich korzystania. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie albo ich sprzedaż, albo oddanie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na tego typu zakup.

  • Coś do recyklingu

Strych może być też miejscem składowania szeregu produktów, które nadają się do recyklingu. Stare gazety, puszki czy nawet szklane butelki stanowią to grono, którego pozbycie się nie będzie stanowić żadnego problemu. Aby tego dokonać wystarczy udać się do odpowiedniego punktu, gdzie dokonuje się skupu opisywanych wyżej przedmiotów.

  • Nowy ład

Gdy tylko uda nam się ogarnąć cały nieporządek i pozbyć niepotrzebnych rzeczy, możemy przystąpić do rewitalizacji poddasza. Korzystając ze swoich zdolności strategicznych możemy zastosować nowy układ, a nawet wprowadzić dodatkowe umeblowanie. Czasami powtórne zagospodarowanie strychu sprawia, że zyskujemy dodatkową przestrzeń, która może posłużyć nam na przykład jako pokój gościnny.