Menu Zamknij

Jak spakować kuchnię do kartonów – porady

Kuchnia – miejsce spotkań

Dla wielu z nas kuchnia to miejsce codziennych spotkań. Wspólne posiłki i rozmowy podczas jedzenia dostarczają nam szeregu nowych informacji i przez to lepiej się poznajemy. Kuchnia to również miejsce, gdzie magazynujemy wspomnienia w postaci magnesów na lodówkę czy kubków z nazwami miejsc, w których mieliśmy okazję być. Gdy nadchodzi czas przeprowadzki, bo i tak się zdarza, musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich przedmiotów oraz sprzętu, który godnie nam służył i służyć będzie przez jakiś czas.

Szczególne pakowanie naczyń

Wszelkie naczynia znajdujące się w kuchni mogą być wykonane z różnego tworzywa. Najczęściej stosowanym materiałem jest szkło, a jest ono szczególnie podatne na uszkodzenia. Aby dobrze zabezpieczyć talerze, szklanki czy kubki warto przygotować dodatkowe elementy gwarantujące pełne zabezpieczenie. Spośród elementów tego typu wyliczyć można miedzy innymi folię bąbelkową, gazety oraz specjalne wypełniacze. Zagwarantują one to, że nasze naczynia nie ulegną potłuczeniu w trakcie przenoszenia czy transportu. Tak owinięte naczynia można pakować do kartonów. I teraz ważna uwaga – kartony muszą mieć twardy spód. Ze względu na wagę naczyń, może dojść do rozerwania struktury pudła, a jest to ostatnia rzecz z jaką chcielibyśmy mieć do czynienia.

Garnki i sztućce – stalowy asortyment

Garnki i sztućce z kolei to wyposażenie składające się głównie z metalu lub innych materiałów odpornych na uszkodzenia. W trakcie przeprowadzki sztućce wystarczy owinąć w ścierki lub ręczniki. Z kolei garnki można spakować do kartonów bez żadnych dodatkowych wypełniaczy. Ich struktura gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Kuchenki  i chłodziarki – cięższy kaliber

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni stanowi chłodziarko-zamrażalka. To właśnie w niej przechowujemy produkty spożywcze o krótkiej dacie przydatności oraz o wysokiej wrażliwości na wysokie temperatury. Drugim z kolei najważniejszym sprzętem AGD jest kuchenka.  Spośród najczęściej wybieranych modeli można wyróżnić kuchenkę elektryczną i gazową. W tracie przeprowadzki te urządzenia mogą sprawiać nie lada problem ze względu na swoje gabaryty. Pól biedy, jeśli w garażu czy piwnicy mamy pochowanie oryginalne kartony i zabezpieczenia dla danego sprzętu. Jednak jeśli nie mamy nic takiego pod ręką , w takim wypadku musimy skorzystać z doświadczenia pracowników firmy przeprowadzkowej.

Produkty spożywcze – szybka selekcja

W trakcie przeprowadzki odkryjemy w swojej kuchni wiele produktów, których termin spożycia dawno się skończył lub niebawem upłynie. Przyszłość takiej żywności może być tylko jedna – kosz na śmieci. W kwestii pozostałych artykułów spożywczych pozostają nam kartony, lecz i tu musimy trzymać się pewnych schematów. Jedna z ważniejszych zasad dotyczy słoików. Zanim znajdą się w zbiorczym kartonie, trzeba je owinąć albo starymi gazetami, albo folią bąbelkową. W kwestii produktów mącznych i kasz, sprawa jest prosta. Upewniamy się, że nie dojdzie do samoczynnego otwarcia opakowania i wrzucamy wszystko do jednego pudła. Gdy mamy na stanie takie same produkty, na przykład dwa identyczne worki mąki tortowej i jeśli istnieje taka sposobność, możemy przesypać je do jednego zbiorczego opakowania.