Menu Zamknij

7 porad na expresową przeprowadzkę

Gdy czas nagli…

Szybkie przeprowadzki stały się w ostatnich latach jedną z najczęściej oferowanych usług w branży przewozowej. Na dużą popularność tego typu świadczenia wpłynęły przede wszystkim: zdecydowanie krótszy czas przeznaczony na całość w porównaniu do standardowych usług przewozowych oraz ogromne doświadczenie i równie duże zaangażowanie pracowników firmy przewozowej. Ci ostatni przechodzą specjalną selekcję i szkolenia, nim zostaną przydzieleni do prestiżowych zadań, jakimi są opisywane usługi. Zaprezentujemy też 7 porad, jak przeprowadzić przenosiny szybko, łatwo i przede wszystkim bezpiecznie.

Spis rzeczy

Lista wszystkich przedmiotów to podstawa przeprowadzek. Można ją stworzyć na kilka sposobów, na przykład dzieląc strony na poszczególne pomieszczenia czy nawet rozpisując przedmioty według przeznaczenia. Dzięki liście wszystko mamy pod kontrolą. Dodatkowo spis dobytku gwarantuje nam wewnętrzny spokój i minimalizuje nerwy związane z wypakowywaniem.

Paczki i pokoje

Pakowanie powinno odbywać się schematycznie, bez zbędnego chaosu. Podczas pakowania powinniśmy przechodzić z pomieszczenia do pomieszczenia dopiero wtedy, gdy wszystkie przedmioty z danego pokoju czy kuchni zostaną pochowane do pudeł czy kartonów. Chaos w żadnym wypadku nie jest wskazany.

Organizacja osób trzecich

Pomoc osób trzecich podczas przeprowadzki jest bezcenna. Warto poprosić o pomoc rodzinę czy znajomych. W przypadku przeprowadzki biura należy wytyczyć poszczególne zadania współpracownikom. Dzięki temu sam proces pakowania zostanie bardziej zoptymalizowany, a chwila potrzebna na to jakże czasochłonne zajęcie zostanie skrócona do potrzebnego minimum.

Przechowanie pakunków

Przy dużej ilości pakunków, które mogą ograniczać przestrzeń w biurze czy nawet całym domu, warto zastanowić nad ich przechowaniem w miejscu niedostępnym lub nawet wystawić przed budynek. To drugie rozwiązanie zaleca się stosować podczas dobrej aury pogodowej oraz na kilka godzin przed przyjazdem ekipy przeprowadzkowej. Wystawienie kartonów na zewnątrz pozwoli na szybsze i bardziej efektywne rozpoczęcie całego przedsięwzięcia.

Auta i ekipa

Ilość i wielkość samochodów należących do firmy przewozowej mają kluczowe znaczenie przy przeprowadzce. Dzięki pojemnemu bagażowi lub większej liczbie aut, można jednocześnie pomieścić dużą ilość pudeł, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kursów. Ekipa zajmująca się pakowaniem to drugi ważny element. To właśnie od niej zależy w głównej mierze długość czasu potrzebnego na przeprowadzkę.

Logistyka czasu

Mieszkając w dużym mieście, dobrze jest rozplanować przewóz swoich rzeczy w taki sposób, aby uniknąć korków. Z reguły najlepsze godziny stanowią te skoro świt oraz przypadające w samo południe. Wtedy ruch samochodowy jest najmniejszy, a przecież właśnie o to chodzi w ekspresowych przeprowadzkach.

Wybór naszych usług

Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług, gwarantujemy nie tylko szybki, ale przede wszystkim bezpieczny przewóz Waszego dobytku. Wykwalifikowana załoga, odpowiedni sprzęt oraz sprawne auta do duma naszej firmy. Dzięki nim jesteśmy w stanie podjąć się wymagających zadań i sprawić, że przeprowadzka nie będzie stresującym wydarzeniem.