Tania przeprowadzka – jak ją zrealizować

Przeprowadzka od podstaw

Czas związany z przeprowadzką to bardzo stresujący okres. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, a najmniejsze nawet zawirowanie może tylko utrudnić cały proces. Dobrze jest, gdy wszystko sobie po kolei rozplanujemy, bowiem szczegółowo ułożony plan zagwarantuje nam pełną kontrolę. Ale co zrobić, gdy choć trochę zechcemy uszczuplić koszty związane z przeprowadzką? Zacznijmy może od materiałów pakunkowych. Nie trzeba jeździć po hurtowniach czy centrach handlowych, aby zakupić kilka czy kilkanaście pudeł. Wystarczy pochodzić po znanych dyskontach czy nawet kioskach z warzywami by zapytać, czy przypadkiem na zapleczu nie znajdują się zalegające i niepotrzebne kartony. Gwarantujemy, że wycieczka po 4 czy 5 punktach handlowych przyniesie w końcu owocny finał. Bywa, że nawet bez wychodzenia na zewnątrz będziemy w stanie zlokalizować wymagane materiały. Każdy z nas ma coś z chomika. Nie chodzi o to, że lubimy długo spać, leczo to, że zdarza nam się coś schować. Bardzo często w garażach czy piwnicach zalegają nam stare pudła, które właśnie teraz mogą spełnić swoją ostatnią rolę.

Nadmiar nie jest dobry

Kolejny sposób na realizację taniej przeprowadzki to likwidacja niepotrzebnych rzeczy. Każdy z nas ma w swoim domowym zaciszu wiele przedmiotów, które albo stanowią nietrafione prezenty, albo są popsute i do niczego się już nie przydadzą lub po prostu się nam znudziły i nie widzimy dla nich miejsca w nowym mieszkaniu. Sposobów na pozbycie się niechcianych rzeczy jest wiele. Możemy je najzwyczajniej w świecie wyrzucić (pamiętając oczywiście o odpowiedniej segregacji) lub sprzedać. Naszym zdaniem najlepszym pomysłem będzie pomoc potrzebującym. Wiele ubrań dobrej jakości, książek czy zabawek może sprawić radość tym, którzy nie mają niczego. I w ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu – pozbywamy się niepotrzebnych przedmiotów i tym samym spełniamy dobry uczynek.

Koszt nie tylko w banknotach

Przeprowadzka to nie tylko koszty pieniężne. To również czas, którego wartość jest jednakowa dla każdego. Co zrobić, aby zaoszczędzić cenne minuty czy godziny? Przedstawimy dwa warianty, które w połączeniu dają jeszcze lepszy efekt. Pierwszy z nich dotyczy przenoszenia pakunków. Gdy tylko otrzymamy telefon, że ekipa od przeprowadzek pojawi się za godzinę lub dwie, od razu zabierzmy się za znoszenie rzeczy przed dom. Dzięki temu faza poświęcona na oczekiwanie, zostanie pożytecznie przez nas wykorzystana. Druga kwestia dotyczy miejskich korków. Niestety, ale godziny poranne czy popołudniowe w dużych miastach to najgorszy czas na przewóz rzeczy. Patrząc obiektywnie i bazując na doświadczeniu, najbardziej optymalne godziny na transport w dniach powszednich mieszczą się w przedziale 5:00-7:00 rano oraz 13:00-15:00 popołudniu. Oczywiście w weekendy te granice się zacierają, leczy wszystko jest zależne również od aury pogodowej. Aha i jeszcze jedno. Okres przedświąteczny to również nienajlepszy moment na przeprowadzkę. Wtedy w ludziach zaczynają budzić się pierwotne instynkty, ulice stają się istnym poligonem, więc po co nam wszystkim dodatkowe nerwy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.