Menu Zamknij

Narzędzia i materiały do przeprowadzki

Optymalizacja pracy w trakcie przeprowadzki

Przeprowadzka to czas niezwykle stresujący. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, aby cały proces mógł przebiec bez najmniejszych problemów. Poza wykwalifikowaną załogą niezbędne będą też specjalistyczne narzędzia, które w większym stopniu ułatwią pracę. W końcu przenosząc szereg rzeczy, musimy zoptymalizować nie tylko ilość kursów między dwoma punktami, ale też dokonać pewnych odciążeń dla stawów i mięśni. Spośród szerokiej gamy produktów mogących ułatwić przeprowadzkę, przedstawimy wam te, które naszym zdaniem doskonale spełniają się w powierzonej roli.

Narzędzia ułatwiające transport

Każdy, kto chociaż raz w życiu brał udział w przeprowadzce, wie jak ważne jest jej samo rozplanowanie przy jednoczesnej trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w tym procederze no i rzecz jasna samego dobytku. Szereg materiałów dostępnych na rynku jest w stanie zagwarantować sprawne przeprowadzenie całej akcji. Spośród narzędzi możemy wyróżnić między innymi:

  1. Twarde kartony i pudła

Jedne z najważniejszych elementów, bez których przeprowadzka byłaby niesamowicie utrudniona. Gwarantują nie tylko przetransportowanie większej ilości przedmiotów, ale też zapewniają im ochronę podczas przewózki. Istnieje możliwość zakupu pudeł i kartonów wykonanych z twardych materiałów, odpornych na przemoknięcia czy wgniecenia. Na rynku dostępne są pudła ze specjalnymi miejscami na uchwyt, dzięki którym przenoszenie jest o wiele bardziej wygodne niż w przypadku ich odpowiedników ubogich w ten element.

  1. Pasy do przenoszenia

Sprzęt AGD czy RTV to przedmioty o dużej wadze. Aby sprawnie przeprowadzić ich transfer warto zainwestować w pasy do przenoszenia, dzięki którym kręgosłup, podobnie jak mięśnie zostają odciążone. Narzędzie tego typu jest proste w montażu a niesamowicie wytrzymałe wiązania i materiał zapewniają bezpieczeństwo oraz swobodę w trakcie czynności fizycznych. Pasy do przenoszenia również świetnie sprawdzą się jako element holujący, np. przy przeciąganiu wózków transportowych. Poza tym po ukończonej przeprowadzce pasy mogą znaleźć też inne zastosowanie, jak choćby element podtrzymujący szafy w garażu czy magazynie.

  1. Nożyki i nożyczki

Pakowanie wiąże się również z dostosowywaniem wielkości kartonów do gabarytu pakunku. Czasami trzeba coś obciąć, skrócić lub wyrównać, by nie doszło do niespodzianki w trakcie transportu. Warto w tym celu zakupić ostre nożyce lub nożyki. Dzięki nim będziemy w stanie nie tylko zoptymalizować wielkość kartonów, ale równie szybko przecinać taśmy lub sznury, które będą nam potrzebne podczas przeprowadzki.

  1. Taśmy i linki

Aby pudła czy inne opakowania nie otworzyły się w trakcie przeprowadzki, trzeba wykorzystać w tym celu taśmy, sznury lub linki. Na rynku dostępna jest cała gama tego typu produktów, które różnią się zarówno grubością, giętkością, jak i wytrzymałością.

  1. Gazety, papiery etc.

Pewne przedmioty wymagają specjalnej troski. Aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem warto przygotować stare gazety, papiery lub inne materiały, mogące w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko potłuczenia. Na rynku dostępne są też specjalne siatki oraz wypełniacze, dzięki którym wszelkie delikatne rzeczy nie ucierpią w trakcie przeprowadzki.